
EZ208 800W 230V, 2 fixed panels
95002090
Application: Other heating
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: Radiant heater
95002090
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Applikation | Other heating |
| Beskrivning | EZ208 800W 230V, 2 fixed panels |
| CE-godkänd | Yes |
| Certification company | CE |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Djup [mm] | 282 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Färg | White |
| Godkännande | CE |
| Höjd [mm] | 64 mm |
| Innehåller batterier | No |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Installationshöjd [mm] [Min] | 600 mm |
| Material Description | EZ208 800W 230V, 2 fixed panels |
| Matningsspänning [V] AC | 230 V |
| Paket, bredd [mm] | 730 mm |
| Paket, djup [mm] | 70 mm |
| Paket, höjd [mm] | 290 mm |
| Product line | 21 |
| Produktbeskrivning | Elztrip EZ208 |
| Produktgrupp | Other Heating Products |
| Produkttyp | Radiant Heater |
| UNSPSC-KOD | 40101819 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 5.2 Kilogram |
| Nettovikt | 5.148 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 14.819 Liter |
| EAN/UPC | 5703466116630 |