
DEVIdry™, 55 W/m², 2.00 m², Matningsspänning [V] AC: 230
89300002
null: 1, null: 2
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: Värmemattor
89300002
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Applikation | Floor heating |
| Beskrivning | DEVIdry 55 2m² 77W 230V |
| Bredd [mm] | 1000.00 mm |
| Cable resistance [Ohm] | 687.0000 Ohm |
| CE-godkänd | Yes |
| Certification company | CE |
| Cold lead | nej |
| Cut to length | nej |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Element IP Class | IPX7 |
| Garanti [år] | 5 |
| Godkännande | CE |
| Heating output [W] | 77 W |
| Heating principle | Serial resistive |
| Innehåller batterier | No |
| Inom WEEE-omfattningen | Yes |
| Isoleringsmaterial | PP-Foam |
| Kabeltyp | Single conductor |
| Mat length [m] | 2.00 m |
| Mat output [W/m²] | 55 W/m² |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Mat width [m] | 1.0 m |
| Material Description | Devidry 55, 2 m2 Heating Mat |
| Matningsspänning [V] AC | 230 V |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Paket, bredd [mm] | 180 mm |
| Paket, djup [mm] | 1050 mm |
| Paket, höjd [mm] | 180 mm |
| Product line | 21 |
| Produktbeskrivning | DEVIdry™ 55 |
| Produktgrupp | Heating Mats |
| Produkttyp | DEVIdry™ |
| Set accessories | No |
| Sound reduction [dB] | 17 dB |
| Strömstyrka [A] [Max] | 10.0 A |
| Täckningsarea [m²] | 2.00 m² |
| Thermal resistance [W/m²K] | 8 Btu/h-ft²Â°F |
| Tjocklek (mm) | 8.00 mm |
| UL-certifiering | Out of scope |
| UNSPSC-KOD | 40101830 |
| Warranty type | 5-year product warranty |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 3.353 Kilogram |
| Nettovikt | 3.32 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 34.02 Liter |
| EAN/UPC | 5703466177822 |