
DTCE 200T, 200 W/m², 1.01 m², Matningsspänning [V] AC: 230
83901965
Kabeltyp: Tvillingledare, null: 0.8, null: 1.35
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: Värmemattor
83901965
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Applikation | Floor heating |
| Beskrivning | DTCE 200T 220W 230V 0.75x1.35m |
| Cable resistance [Ohm] | 241.0000 Ohm |
| Cable screen | Alufoil 100% |
| CE-godkänd | Yes |
| Certification company | Intertek Semko |
| Cold lead | ja |
| Cold lead conductor quantity | 3 |
| Cold lead length [m] | 6.0 m |
| Cold lead quantity | 1 |
| Cold lead size [mm²] | 1.5 mm² |
| Cold lead type | DTCL |
| Conductor insulation | FEP |
| Deformationshållfasthet [N] | >1500 N |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Drifttemperatur [°C] [Max] | 75 °C |
| Element IP Class | IPX7 |
| Flamhämmande | ja |
| Garanti [år] | 20 |
| Godkännande | CE |
| Heating output [W] | 220 W |
| Heating principle | Serial resistive |
| Innehåller batterier | No |
| Installation temperature [°C] [Min] | -5 °C |
| Kabeldiameter [mm] | 7.0 mm |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Kabeltyp | Tvillingledare |
| Lead free | ja |
| Mat length [m] | 1.35 m |
| Mat output [W/m²] | 200 W/m² |
| Mat width [m] | 0.8 m |
| Material Description | DTCE-200 230V 220W 0,75mx1,35m 1,0m²GB-D |
| Matningsspänning [V] AC | 230 V |
| Non operating temperature [°C] [Max] | 90 °C |
| Outer sheath | PVC |
| Outer sheath colour | Black |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Paket, bredd [mm] | 611 mm |
| Paket, djup [mm] | 1066 mm |
| Paket, höjd [mm] | 210 mm |
| Product line | 21 |
| Produktbeskrivning | DTCE 200T |
| Produktgrupp | Heating Mats |
| Produkttyp | DTCE 200T |
| Pulling strength [N] | >300 N |
| Set accessories | No |
| Täckningsarea [m²] | 1.01 m² |
| Tjocklek (mm) | 7.00 mm |
| UL-certifiering | Out of scope |
| UV Protected | ja |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 2.12 Kilogram |
| Nettovikt | 2.099 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 13.72 Cubic decimeter |
| EAN/UPC | 5703466170007 |