
4-vägs reverserande ventil, STF-07U12G3
061L1243
Medietemperaturområde [°C]: -20 - 120, MaxOPD [bar]: 31, MinODP [bar]: 3, Sugledning, ansl.storlek [tum]: 7/8, Utsläppsansl., storlek [tum]: 3/4, Konstruktionskonfig. Stil: B
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: STF
061L1243
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Antal per förpackningsformat | 6 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Evap./kond., ansl.storlek [mm] | 22,3 |
| Evap./kond., ansl.storlek [tum] | 7/8 |
| Förpackningsformat | Industripack |
| Godkännande | CEULc UL us |
| Innehåller batterier | No |
| Kap. R407CvidΔp:0,1bar(villk1)[kW] | 27.60 kW |
| Kap. R407CvidΔp:0,1bar(villk2)[kW] | 23.58 kW |
| Kap. R407CvidΔp:0,2bar(villk1)[kW] | 38.84 kW |
| Kap. R407CvidΔp:0,2bar(villk1)[kW] | 33.20 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,1bar(villk1)[kW] | 35.67 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,1bar(villk2)[kW] | 30.91 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,2bar(villk1)[kW] | 50.31 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,2bar(villk2)[kW] | 43.60 kW |
| Kap. villkor 1 [°C] | 0°C sub-cooling38°C condensing5°C evaporating5°C super-heat |
| Kap. villkor 2 [°C] | 54,4 °C condensing5°C sub-cooling5°C super-heat7,2°C evaporating |
| Köldmedium | R134aR22R404AR407CR410A |
| Konstruktionskonfig. Stil | B |
| Material Description | STF 4-Way Rev. Valve 07U12G3 I/6 |
| Max. Arbetstryck [bar] | 41.5 bar |
| Max.läckage [cm³/min] | 6000 cm³/min |
| MaxOPD [bar] | 31.0 bar |
| MaxOPD [psi] | 450.0 psi |
| MaxOPD [psig] | 450 psig |
| Medietemperaturområde [°C] [Max] | 120 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min] | -20 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [Max] | 248 °F |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Medietemperaturområde [°F] [Min] | -4 °F |
| MinODP [bar] | 3.000 bar |
| MinODP [psi] | 44.000 psi |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 55 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -20 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 131 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -4 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Processanslutning, material | Koppar |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | 4-vägs reverserande ventiler |
| Produktnamn | 4-vägs reverserande ventil |
| Produkttyp | STF |
| SCIP ID nr | f8fe2fb6-0750-4373-b03a-5b5988b72210 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | Four-way valve(1) |
| Spole | Nej |
| Stöttålighet, standard | JIS C 60068-2-27 |
| Sugledning, ansl.storlek [mm] | 22.30 mm |
| Sugledning, ansl.storlek [tum] | 7/8 |
| Typbeteckning | STF-07U12G3 |
| UL godk. fil nummer | MH12113 |
| UL-certifiering | Yes |
| UL-godkända köldmedier | R134aR22R404AR407CR410A |
| Utsläppsansl., storlek [mm] | 19.15 mm |
| Utsläppsansl., storlek [tum] | 3/4 |
| Utsläppsansl., typ | Hona |
| Vibrationsstabilitet [m/s²] | 19.6 m/s² |
| Vibrationstest, standard | JIS C 60068-2-6 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 1.72 Kilogram |
| Nettovikt | 1.634 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 9.478 Liter |
| EAN/UPC | 5702428273336 |