
4-vägs reverserande ventil, STF-03U6G3
061L1220
Medietemperaturområde [°C]: -20 - 120, MaxOPD [bar]: 31, MinODP [bar]: 3, Sugledning, ansl.storlek [tum]: 3/4, Konstruktionskonfig. Stil: E
061L1220
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Antal per förpackningsformat | 32 antal |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Evap./kond., ansl.storlek [mm] | 19,2 |
| Evap./kond., ansl.storlek [tum] | 3/4 |
| Förpackningsformat | Industripack |
| Godkännande | UL |
| Innehåller batterier | No |
| Kap. R407CvidΔp:0,1bar(villk1)[kW] | 8.38 kW |
| Kap. R407CvidΔp:0,1bar(villk2)[kW] | 7.16 kW |
| Kap. R407CvidΔp:0,2bar(villk1)[kW] | 11.79 kW |
| Kap. R407CvidΔp:0,2bar(villk1)[kW] | 10.08 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,1bar(villk1)[kW] | 10.83 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,1bar(villk2)[kW] | 9.38 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,2bar(villk1)[kW] | 15.27 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,2bar(villk2)[kW] | 13.24 kW |
| Kap. villkor 1 [°C] | 0°C sub-cooling |
| Kap. villkor 2 [°C] | 5°C sub-cooling |
| Köldmedium | R134aR22R404AR407CR410A |
| Konstruktionskonfig. Stil | E |
| Material Description | STF 4-Way Rev. Valve 03U6G3 I/32 |
| Max. Arbetstryck [bar] | 41.5 bar |
| Max.läckage [cm³/min] | 1500 cm³/min |
| MaxOPD [bar] | 31.0 bar |
| MaxOPD [psi] | 450.0 psi |
| MaxOPD [psig] | 450 psig |
| Medietemperaturområde [°C] [Max] | 120 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min] | -20 °C |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Medietemperaturområde [°F] [Max] | 248 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [Min] | -4 °F |
| MinODP [bar] | 3.000 bar |
| MinODP [psi] | 44.000 psi |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 55 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -20 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 131 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -4 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Processanslutning, material | Koppar |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | 4-vägs reverserande ventiler |
| Produktnamn | 4-vägs reverserande ventil |
| Produkttyp | STF |
| SCIP ID nr | f8fe2fb6-0750-4373-b03a-5b5988b72210 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | Four-way valve(1) |
| Spole | Nej |
| Stöttålighet, standard | JIS C 60068-2-27 |
| Sugledning, ansl.storlek [mm] | 19.20 mm |
| Sugledning, ansl.storlek [tum] | 3/4 |
| Typbeteckning | STF-03U6G3 |
| UL godk. fil nummer | MH12113 |
| Utsläppsansl., storlek [mm] | 12.95 mm |
| Utsläppsansl., storlek [tum] | 1/2 in |
| Utsläppsansl., typ | Hona |
| Vibrationsstabilitet [m/s²] | 19.6 m/s² |
| Vibrationstest, standard | JIS C 60068-2-6 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.457 Kilogram |
| Nettovikt | 0.38 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 2.017 Liter |
| EAN/UPC | 5702428318587 |