
4-vägs reverserande ventil, STF-02U1G3
061L1210
Medietemperaturområde [°C]: -20 - 120, MaxOPD [bar]: 31, MinODP [bar]: 3, Sugledning, ansl.storlek [tum]: 1/2, Konstruktionskonfig. Stil: A
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: STF
061L1210
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal per förpackningsformat | 32 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| China RoHS exemption clause | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Evap./kond., ansl.storlek [mm] | 12,95 |
| Evap./kond., ansl.storlek [tum] | 1/2 |
| Förpackningsformat | Industripack |
| Godkännande | CEULc UL us |
| Innehåller batterier | No |
| Kap. R407CvidΔp:0,1bar(villk1)[kW] | 6.90 kW |
| Kap. R407CvidΔp:0,1bar(villk2)[kW] | 5.89 kW |
| Kap. R407CvidΔp:0,2bar(villk1)[kW] | 9.71 kW |
| Kap. R407CvidΔp:0,2bar(villk1)[kW] | 8.30 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,1bar(villk1)[kW] | 8.92 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,1bar(villk2)[kW] | 7.73 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,2bar(villk1)[kW] | 12.58 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,2bar(villk2)[kW] | 10.90 kW |
| Kap. villkor 1 [°C] | 0°C sub-cooling38°C condensing5°C evaporating5°C super-heat |
| Kap. villkor 2 [°C] | 54,4 °C condensing5°C sub-cooling5°C super-heat7,2°C evaporating |
| Köldmedium | R134aR22R404AR407CR410A |
| Konstruktionskonfig. Stil | A |
| Material Description | STF 4-Way Rev. Valve 02U1G3 I/32 |
| Max. Arbetstryck [bar] | 41.5 bar |
| Max.läckage [cm³/min] | 1500 cm³/min |
| MaxOPD [bar] | 31.0 bar |
| MaxOPD [psi] | 450.0 psi |
| MaxOPD [psig] | 450 psig |
| Medietemperaturområde [°C] [Max] | 120 °C |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Medietemperaturområde [°C] [Min] | -20 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [Max] | 248 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [Min] | -4 °F |
| MinODP [bar] | 3.000 bar |
| MinODP [psi] | 44.000 psi |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 55 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -20 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 131 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -4 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Processanslutning, material | Koppar |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | 4-vägs reverserande ventiler |
| Produktnamn | 4-vägs reverserande ventil |
| Produkttyp | STF |
| Spole | Nej |
| Stöttålighet, standard | JIS C 60068-2-27 |
| Sugledning, ansl.storlek [mm] | 12.95 mm |
| Sugledning, ansl.storlek [tum] | 1/2 |
| Typbeteckning | STF-02U1G3 |
| UL godk. fil nummer | MH12113 |
| UL-certifiering | Yes |
| UL-godkända köldmedier | R134aR22R404AR407CR410A |
| Utsläppsansl., storlek [mm] | 9.70 mm |
| Utsläppsansl., storlek [tum] | 3/8 in |
| Utsläppsansl., typ | Hona |
| Vibrationsstabilitet [m/s²] | 19.6 m/s² |
| Vibrationstest, standard | JIS C 60068-2-6 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.425 Kilogram |
| Nettovikt | 0.404 Kilogram |
| Volym | 1.787 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428273558 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |