
4-vägs reverserande ventil, STF-0208G3
061L1147
Medietemperaturområde [°C]: -20 - 120, MaxOPD [bar]: 31, MinODP [bar]: 3.43, Sugledning, ansl.storlek [tum]: 5/8, Konstruktionskonfig. Stil: C
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: STF
061L1147
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal per förpackningsformat | 32 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| China RoHS exemption clause | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Evap./kond., ansl.storlek [mm] | 16,03 |
| Evap./kond., ansl.storlek [tum] | 5/8 |
| Förpackningsformat | Industripack |
| Godkännande | CEVDE |
| Innehåller batterier | No |
| Kap. R407CvidΔp:0,1bar(villk1)[kW] | 6.90 kW |
| Kap. R407CvidΔp:0,1bar(villk2)[kW] | 5.89 kW |
| Kap. R407CvidΔp:0,2bar(villk1)[kW] | 9.71 kW |
| Kap. R407CvidΔp:0,2bar(villk1)[kW] | 8.30 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,1bar(villk1)[kW] | 8.92 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,1bar(villk2)[kW] | 7.73 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,2bar(villk1)[kW] | 12.58 kW |
| Kap. R410AvidΔp:0,2bar(villk2)[kW] | 10.90 kW |
| Kap. villkor 1 [°C] | 0°C sub-cooling38°C condensing5°C evaporating5°C super-heat |
| Kap. villkor 2 [°C] | 54,4 °C condensing5°C sub-cooling5°C super-heat7,2°C evaporating |
| Köldmedium | R134aR22R404AR407CR410A |
| Konstruktionskonfig. Stil | C |
| Material Description | STF 4-Way Rev. Valve 0208G3 I/32 |
| Max. Arbetstryck [bar] | 45.0 bar |
| Max.läckage [cm³/min] | 1500 cm³/min |
| MaxOPD [bar] | 31.0 bar |
| MaxOPD [psi] | 450.0 psi |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| MaxOPD [psig] | 450 psig |
| Medietemperaturområde [°C] [Max] | 120 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min] | -20 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [Max] | 248 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [Min] | -4 °F |
| MinODP [bar] | 3.430 bar |
| MinODP [psi] | 50.000 psi |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 55 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -20 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 131 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -4 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Processanslutning, material | Koppar |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | 4-vägs reverserande ventiler |
| Produktnamn | 4-vägs reverserande ventil |
| Produkttyp | STF |
| Spole | Nej |
| Stöttålighet, standard | JIS C 60068-2-27 |
| Sugledning, ansl.storlek [mm] | 16.03 mm |
| Sugledning, ansl.storlek [tum] | 5/8 |
| Typbeteckning | STF-0208G3 |
| Utsläppsansl., storlek [mm] | 9.70 mm |
| Utsläppsansl., storlek [tum] | 3/8 in |
| Utsläppsansl., typ | Hona |
| Vibrationsstabilitet [m/s²] | 19.6 m/s² |
| Vibrationstest, standard | JIS C 60068-2-6 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.433 Kilogram |
| Nettovikt | 0.4 Kilogram |
| Volym | 1.783 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428273923 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |