
Termostat, UT 72
060H1805
Temperaturområde [°C]: -30 - 30, Reset: Auto, Kontaktfunk.: SPDT, Kapslingsgrad IP: IP00
060H1805
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal per förpackningsformat | 48 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| China RoHS exemption clause | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differens (FS) [K] | 3.0 K |
| Elektrisk anslutning | Klämmor plintskruvar |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Förpackningsformat | Industripack |
| Givarstorlek (Ø x L) [tum] | 15/64 x 4 44/64 in |
| Givarstorlek (Ø x L) mm | 6 x 119 mm |
| Godkännande | CEEACEMCDLVDRoHSRoHS KinaTYSK |
| Innehåller batterier | No |
| Kap. rör - material | Koppar |
| Kapslingsgrad IP | IP00 |
| Kontakt belastning | AC15=1 A, 250 VAC1=16 A, 250 VAC3=7,5 A, 250 V |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Längd på kapillärrör [mm] | 3000 mm |
| Material Description | UT 72 Thermostat I/48 |
| Max. givartemperatur [°C] | 80 °C |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Max. givartemperatur [°F] | 176.0 °F |
| Monteringsmetod | Väggmontering |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 55 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -30 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 130 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -22 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | Brytare och termostater |
| Produktnamn | Termostat |
| Produkttillbehör | Brytare, tillbehör |
| Produkttyp | UT 72 |
| Reset | Auto |
| Servicerbar | Nej |
| Temperaturområde [°C] [Max] | 30 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min] | -30 °C |
| Temperaturområde [°F] [Max] | 85 °F |
| Temperaturområde [°F] [Min] | -22 °F |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.144 Kilogram |
| Nettovikt | 0.127 Kilogram |
| Volym | 0.66 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428567169 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |