
Termostat, UT 73
060H1402
Temperaturområde [°C]: 0 - 40, Reset: Auto, Kontaktfunk.: SPDT, Längd på kapillärrör [mm]: 2000, Kapslingsgrad IP: IP00
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: UT
060H1402
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal per förpackningsformat | 48 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| China RoHS exemption clause | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk anslutning | Klämmor plintskruvar |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Förpackningsformat | Industripack |
| Givarstorlek (Ø x L) [tum] | 15/64 x 4 44/64 in |
| Givarstorlek (Ø x L) mm | 6 x 119 mm |
| Godkännande | CEEACEMCDLVDRoHSRoHS KinaTYSKUKCA |
| Innehåller batterier | No |
| Kap. rör - material | Koppar |
| Kapslingsgrad IP | IP00 |
| Kontakt belastning | AC15=1 A, 250 VAC1=6 A, 250 V |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Längd på kapillärrör [mm] | 2000 mm |
| Material Description | UT 73 Thermostat I/48 |
| Max. givartemperatur [°C] | 90 °C |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Max. givartemperatur [°F] | 195.0 °F |
| Monteringsmetod | Väggmontering |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 55 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -30 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 130 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -22 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | Brytare och termostater |
| Produktnamn | Termostat |
| Produkttillbehör | Brytare, tillbehör |
| Produkttyp | UT 73 |
| Reset | Auto |
| Servicerbar | Nej |
| Temperaturområde [°C] [Max] | 40 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min] | 0 °C |
| Temperaturområde [°F] [Max] | 105 °F |
| Temperaturområde [°F] [Min] | 32 °F |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.135 Kilogram |
| Nettovikt | 0.07 Kilogram |
| Volym | 0.683 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428529617 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |