
Termostat, UT 72
060H1201
Temperaturområde [°C]: -30 - 30, Reset: Auto, Kontaktfunk.: SPDT, Kapslingsgrad IP: IP00
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: UT
060H1201
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal per förpackningsformat | 48 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| China RoHS exemption clause | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differens (FS) [K] | 2.3 K |
| Elektrisk anslutning | Klämmor plintskruvar |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Förpackningsformat | Industripack |
| Givarstorlek (Ø x L) [tum] | 15/64 x 5 43/64 in |
| Givarstorlek (Ø x L) mm | 6 x 144 mm |
| Godkännande | CEEACEMCDLVDRoHSRoHS KinaTYSKUKCA |
| Innehåller batterier | No |
| Kap. längd på kapillärrör, fraktion [tum] | 59 1/16 in |
| Kap. rör - material | Koppar |
| Kapslingsgrad IP | IP00 |
| Kontakt belastning | AC1=10 A, 400 VAC1=16 A, 250 VAC3=1.5 A, 400 VAC3=2.5 A, 250 V |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Längd på kapillärrör [mm] | 1500 mm |
| Material Description | UT 72 Thermostat I/48 |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Max. givartemperatur [°C] | 60 °C |
| Max. givartemperatur [°F] | 140.0 °F |
| Monteringsmetod | Väggmontering |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 55 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -30 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 130 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -22 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | Brytare och termostater |
| Produktnamn | Termostat |
| Produkttillbehör | Brytare, tillbehör |
| Produkttyp | UT 72 |
| Reset | Auto |
| Servicerbar | Nej |
| Temperaturområde [°C] [Max] | 30 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min] | -30 °C |
| Temperaturområde [°F] [Max] | 85 °F |
| Temperaturområde [°F] [Min] | -22 °F |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.109 Kilogram |
| Nettovikt | 0.07 Kilogram |
| Volym | 0.75 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702422030850 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |