
Termostat, KPU74B
060L5220
Termostat, Produkttyp: KPU74B, Reset: Manuell min., Kontaktfunk.: SPDT, Typ av givare: Fjärrbulbgivare, Temperaturområde [°C]: -18 - 27
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: KPU
060L5220
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Antal per förpackningsformat | 14 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diff. vid max. område [°F] | 10.0 °F |
| Diff. vid min. område [°F] | 10.0 °F |
| Differens typ | Fast |
| El. ansl. strl. | 7/8 tum |
| Elektr. ansl. notering | för ½ tum hanrörgänga |
| Elektr. spec. standard | EN 60947-4/-5 |
| Elektrisk anslutning | Hål |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Förpackningsformat | Multipack |
| Fyllning typ | Adsorption |
| Givarstorlek (Ø x L) [tum] | 1/4 x 3 3/4 in |
| Givarstorlek (Ø x L) mm | 6.4 x 95 mm |
| Godkännande | CELVDRoHSc UL us UL873, CS C22.2 |
| Ingående delar | VinkelfästeSkruvar |
| Innehåller batterier | No |
| Kap. längd på kapillärrör, fraktion [tum] | 80 in |
| Kapslingsgrad IP | IP30 |
| Kapslingsgrad Nema (~) | 1 |
| Kontakt belastning | 120/240 V ac, 24 FLA, 144 LRAStyrbelastning: 120/240V dc 12W |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Längd på kapillärrör [mm] | 2030 mm |
| Material Description | KPU74B Thermostat M/14 |
| Max. givartemperatur [°C] | 80 °C |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Max. givartemperatur [°F] | 175.0 °F |
| Omg. Temp. Obs! | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 50 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -40 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 122 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -40 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktbeskrivning | Temperaturreglering |
| Produktgrupp | Brytare och termostater |
| Produktnamn | Termostat |
| Produkttillbehör | Brytare, tillbehör |
| Produkttyp | KPU74B |
| Reset | Manuell min. |
| SCIP ID nr | c1a694ec-501f-43db-83d2-8a9a314459e0 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | KP KPS KPU Thermostat |
| Servicerbar | Nej |
| SS-EN60947 elektriska egenskaper | Isolering: 400VFöroreningsgrad: 3Märkimpulsspänning: 4kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| SS-EN60947 kopplingsegenskaper | Flex., hylsor: 0,5–1,5mm2Flex., inga hylsor: 0,7–2,5mm2Solid/tvinnad: 0,75–2,5mm2 |
| Temperaturområde [°C] [Max] | 27 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min] | -18 °C |
| Temperaturområde [°F] [Max] | 80 °F |
| Temperaturområde [°F] [Min] | 0 °F |
| Typ av givare | Fjärrbulbgivare |
| UL godk. fil nummer | E31024 |
| UL-certifiering | Yes |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.508 Kilogram |
| Nettovikt | 0.445 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 1.241 Liter |
| EAN/UPC | 5702428075701 |