
Termostat, KPU68
060L5215
Termostat, Produkttyp: KPU68, Reset: Auto, Kontaktfunk.: SPDT, Typ av givare: Rumsgivare, Temperaturområde [°C] [Min]: -5
060L5215
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Antal per förpackningsformat | 14 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diff. vid max. område [°F] [Max] | 13.0 °F |
| Diff. vid max. område [°F] [Min] | 3.0 °F |
| Diff. vid min. område [°F] [Max] | 45.0 °F |
| Diff. vid min. område [°F] [Min] | 8.0 °F |
| Differens typ | Justerbar |
| El. ansl. strl. | 7/8 tum |
| Elektr. ansl. notering | för ½ tum hanrörgänga |
| Elektr. spec. standard | EN 60947-4/-5 |
| Elektrisk anslutning | Hål |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Förpackningsformat | Multipack |
| Fyllning typ | Ånga |
| Givarstorlek (Ø x L) [tum] | 1 1/2 x 1 1/4 in |
| Givarstorlek (Ø x L) mm | 40 x 30 mm |
| Godkännande | CELVDRoHSc UL us UL873, CS C22.2 |
| Innehåller batterier | No |
| Kapslingsgrad IP | IP30 |
| Kapslingsgrad Nema (~) | 1 |
| Kontakt belastning | 120/240 V AC, 24 FLA, 144 LRAStyrbelastning: 120/240V dc 12W |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Material Description | TERMOSTAT KPU68 C1 AUT |
| Max. givartemperatur [°C] | 121 °C |
| Max. givartemperatur [°F] | 250.0 °F |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Omg. Temp. Obs! | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 50 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -40 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 122 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -40 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktbeskrivning | Temperaturreglering |
| Produktgrupp | Brytare och termostater |
| Produktnamn | Termostat |
| Produkttillbehör | Brytare, tillbehör |
| Produkttyp | KPU68 |
| Reset | Auto |
| SCIP ID nr | c1a694ec-501f-43db-83d2-8a9a314459e0 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | KP KPS KPU Thermostat |
| Servicerbar | Nej |
| SS-EN60947 elektriska egenskaper | Isolering: 400VFöroreningsgrad: 3Märkimpulsspänning: 4kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| SS-EN60947 kopplingsegenskaper | Flex., hylsor: 0,5–1,5mm2Flex., inga hylsor: 0,7–2,5mm2Solid/tvinnad: 0,75–2,5mm2 |
| Temperaturområde [°C] [Max] | 35 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min] | -5 °C |
| Temperaturområde [°F] [Max] | 95 °F |
| Temperaturområde [°F] [Min] | 25 °F |
| Typ av givare | Rumsgivare |
| UL godk. fil nummer | E31024 |
| UL-certifiering | Yes |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.727 Kilogram |
| Nettovikt | 0.691 Kilogram |
| Volym | 1.624 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428075602 |
| Proposition 65 | Cancer |