
Termostat, KPU73
060L5212
Termostat, Produkttyp: KPU73, Reset: Auto, Kontaktfunk.: SPDT, Typ av givare: Dubbelkontakt, fjärrgivare, Temperaturområde [°C] [Min]: -26, Temperaturområde [°C] [Max]: 15
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: KPU
060L5212
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Antal per förpackningsformat | 14 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diff. vid max. område [°F] [Max] | 32.0 °F |
| Diff. vid max. område [°F] [Min] | 5.0 °F |
| Diff. vid min. område [°F] [Max] | 36.0 °F |
| Diff. vid min. område [°F] [Min] | 6.0 °F |
| Differens typ | Justerbar |
| El. ansl. strl. | 7/8 tum |
| Elektr. ansl. notering | för ½ tum hanrörgänga |
| Elektr. spec. standard | EN 60947-4/-5 |
| Elektrisk anslutning | Hål |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Förpackningsformat | Multipack |
| Fyllning typ | Adsorption |
| Givarstorlek (Ø x L) [tum] | 13/32 x 3 3/8 in |
| Givarstorlek (Ø x L) mm | 10 x 85 mm |
| Godkännande | CELVDRoHSc UL us UL873, CS C22.2 |
| Ingående delar | VinkelfästeSkruvar |
| Innehåller batterier | No |
| Kap. längd på kapillärrör, fraktion [tum] | 80 in |
| Kapslingsgrad IP | IP30 |
| Kapslingsgrad Nema (~) | 1 |
| Kontakt belastning | 120/240 V ac, 24 FLA, 144 LRAStyrbelastning: 120/240V dc 12W |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Längd på kapillärrör [mm] | 2030 mm |
| Material Description | TERMOSTAT KPU73 D1 AUT 2M |
| Max. givartemperatur [°C] | 80 °C |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Max. givartemperatur [°F] | 175.0 °F |
| Omg. Temp. Obs! | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 50 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -40 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 122 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -40 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktbeskrivning | Temperaturreglering |
| Produktgrupp | Brytare och termostater |
| Produktnamn | Termostat |
| Produkttillbehör | Brytare, tillbehör |
| Produkttyp | KPU73 |
| Reset | Auto |
| SCIP ID nr | c1a694ec-501f-43db-83d2-8a9a314459e0 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | KP KPS KPU Thermostat |
| Servicerbar | Nej |
| SS-EN60947 elektriska egenskaper | Isolering: 400VFöroreningsgrad: 3Märkimpulsspänning: 4kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| SS-EN60947 kopplingsegenskaper | Flex., hylsor: 0,5–1,5mm2Flex., inga hylsor: 0,7–2,5mm2Solid/tvinnad: 0,75–2,5mm2 |
| Temperaturområde [°C] [Max] | 15 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min] | -26 °C |
| Temperaturområde [°F] [Max] | 60 °F |
| Temperaturområde [°F] [Min] | -15 °F |
| Typ av givare | Dubbelkontakt, fjärrgivare |
| UL godk. fil nummer | E31024 |
| UL-certifiering | Yes |
| Utrustning | Givare med dubbla kontakter |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.783 Kilogram |
| Nettovikt | 0.744 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 1.512 Liter |
| EAN/UPC | 5702428075664 |