
Termostat, KP63
060L126066
Temperaturområde [°C]: -50 - 10, Reset: Auto, Kontaktfunk.: SPDT, Typ av givare: Styv givare, Kapslingsgrad IP: IP30
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: KP, KP
060L126066
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Anslutning för dykrör | M 27 x 2 |
| Antal per förpackningsformat | 32 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diff. vid max. område [°C] [Max] | 8.0 °C |
| Diff. vid max. område [°C] [Min] | 2.7 °C |
| Diff. vid max. område [K] [Max] | 8.0 K |
| Diff. vid max. område [K] [Min] | 10.0 K |
| Diff. vid max. område [K] [Min] | 2.7 K |
| Diff. vid min. område [°C] [Max] | 70.0 °C |
| Diff. vid min. område [°C] [Min] | 10.0 °C |
| Diff. vid min. område [K] [Max] | 70.0 K |
| Differens typ | Justerbar |
| El. ansl. strl. | 6-14 mm |
| Elektr. spec. standard | EN 60947-5 |
| Elektrisk anslutning | Gummikabelbox |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Förpackningsformat | Multipack |
| Fyllning typ | Ånga |
| Givarstorlek (Ø x L) [tum] | 1/2 x 2 1/2 in |
| Givarstorlek (Ø x L) mm | 13 x 63 mm |
| Godkännande | BVCCCCEDNVEACGLLLC CDC EURO-TYSKLRLVDRINARMRSRoHS Kinac UL us UL873, CS C22.2 |
| Innehåller batterier | No |
| Kapslingsgrad IP | IP30 |
| Kapslingsgrad Nema (~) | 1 |
| Kontakt belastning | AC15=10 A, 400 VAC1=16 A, 400 VAC3=16 A, 400 VDC13=12 W, 220 VLR=112 A, 400 V |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Material Description | KP63 Thermostat M/32 |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Max. givartemperatur [°C] | 120 °C |
| Max. givartemperatur [°F] | 248.0 °F |
| Omg. Temp. Obs! | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 65 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -40 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 150 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -40 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktbeskrivning | Termostat |
| Produktgrupp | Brytare och termostater |
| Produktnamn | Termostat |
| Produkttillbehör | Brytare, tillbehör |
| Produkttyp | KP63 |
| Reset | Auto |
| SCIP ID nr | c1a694ec-501f-43db-83d2-8a9a314459e0 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | KP KPS KPU Thermostat |
| Servicerbar | Nej |
| SS-EN60947 elektriska egenskaper | Isolering: 400VFöroreningsgrad: 3Märkimpulsspänning: 4kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| SS-EN60947 kopplingsegenskaper | Flex., hylsor: 0,5–1,5mm2Flex., inga hylsor: 0,7–2,5mm2Solid/tvinnad: 0,75–2,5mm2 |
| Temperaturområde [°C] [Max] | 10 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min] | -50 °C |
| Temperaturområde [°F] [Max] | 14 °F |
| Temperaturområde [°F] [Min] | -58 °F |
| Typ av givare | Styv givare |
| UL godk. fil nummer | E31024 |
| UL-certifiering | Yes |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.526 Kilogram |
| Nettovikt | 0.366 Kilogram |
| Volym | 1.281 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428816731 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |