
Differenstryckvakt, MP54
060B029766
Reset: Auto, Tryckansl. typ: Flare, Tryckansl.: 1/4 in, Kapslingsgrad IP: IP20, Max. Arbetstryck [bar]: 17
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: MP54 / MP55 / MP55A
Rekommenderat byte: 060B029791
060B029766
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Annan RoHS-dokumentation | Saudi Arabia RoHS |
| Antal per förpackningsformat | 21 antal |
| Arbetsområde LP-sida [bar] Pe [Max] | 12 bar |
| Arbetsområde LP-sida [bar] Pe [Min] | -1 bar |
| Arbetsområde LP-sida [psig] Pe [Max] | 175 psig |
| Arbetsområde LP-sida [psig] Pe [Min] | -15 psig |
| CE-godkänd | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| El. ansl. strl. | Pg 13.5 |
| Elektr. ansl. Utv./Inv. | Hona |
| Elektr. spec. standard | EN 60947-5 |
| Elektrisk anslutning | Kabelförskruvning |
| Elektrisk anslutning, standard | DIN 40430 |
| Fast differens [bar] | 0.65 bar |
| Fast differens [psi] | 9 psi |
| Förpackningsformat | Multipack |
| Godkännande | CCCCECMIMEACGLLLC CDC EURO-TYSKLVDRoHSRoHS KinaTYSKUKCA |
| Innehåller batterier | No |
| Justering | Frånkoppling p.g.a. fallande tryck |
| Kapslingsgrad IP | IP20 |
| Köldmedium | R11R113R12R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507CR513AR515B |
| Kontakt belastning | AC15=0.1 A, 250 VDC13=12 W, 125 V |
| Kontaktdifferens [bar] | 0.20 bar |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Material Description | MP54 Diff. Pressure Switch M/21 |
| Max. Arbetstryck [bar] | 17.0 bar |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Max. Arbetstryck [psig] | 245 psig |
| Max. testtryck [bar] Pe | 22.0 bar |
| Max. testtryck [psig] | 319.0 psig |
| Omg. Temp. Obs! | Bellows max 100 °C/212 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 60 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -40 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 140 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -40 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktbeskrivning | Diff. pressostat |
| Produktgrupp | Brytare och termostater |
| Produktnamn | Differenstryckvakt |
| Produkttillbehör | Allmänna tillbehör |
| Produkttyp | MP54 |
| Reset | Auto |
| SCIP ID nr | d6c79256-254f-4a74-9674-fbd37043a658 |
| Servicerbar | Nej |
| SS-EN60947 elektriska egenskaper | Isolering: 250VFöroreningsgrad: 3Märkimpulsspänning: 4kVKortslutningsskydd, säkring: 2A |
| SS-EN60947 kopplingsegenskaper | Flex., hylsor: 0,2–1,0mm2Flex., inga hylsor: 0,2–1,5mm2Solid/tvinnad: 0,2–1,5mm2 |
| Tryck Utvändig/Invändig | Hane |
| Tryckansl. | 1/4 in |
| Tryckansl. std | DIN 8906 |
| Tryckansl. typ | Flare |
| UL-godkända köldmedier | R11R113R12R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507CR513AR515B |
| Utlösningstid relä [s] | 0 s |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.72 Kilogram |
| Nettovikt | 0.635 Kilogram |
| Volym | 2.198 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428365703 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |