
Patronpressostat, LCB, 2 bar, 1.2 bar
061F7009
Högre aktivt tryck [bar]: 2, Lägre aktivt tryck [bar]: 1.2, Reset: Auto, Kontaktfunk.: SPST(NO), Tryckansl. typ: Lödning, ODM, Tryckansl.: 1/4 in, Elektrisk anslutning: Kabel, Kapslingsgrad IP: IP65
061F7009
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal per förpackningsformat | 100 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| China RoHS exemption clause | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk anslutning | Kabel |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Förpackningsformat | Industripack |
| Godkännande | CEUKCA |
| Högre aktivt tryck [bar] | 2.00 bar |
| Högre aktivt tryck [psi] | 29 psi |
| Hus | Vakuumtyp |
| Innehåller batterier | No |
| Kabel längd | 39.37 in |
| Kabelfärg | Röd |
| Kabellängd [m] | 1.000 m |
| Kabeltyp | AWG18 |
| Kapslingsgrad IP | IP65 |
| Köldmedium | R125R134aR22R404AR407CR407HR410AR438AR448AR449AR452AR513A |
| Kontakt belastning | DC=0.05 A, 12 - 24 V |
| Kontaktfunk. | SPST(NO) |
| Lägre aktivt tryck [bar] | 1.20 bar |
| Lägre aktivt tryck [psi] | 17 psi |
| Material Description | LCB Cartridge Switch JA111 I/100 |
| Max. Arbetstryck [bar] | 35.0 bar |
| Max. Arbetstryck [psig] | 508 psig |
| Medietemperaturområde [°C] [Max] | 135 °C |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Medietemperaturområde [°C] [Min] | -55 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [Max] | 275 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [Min] | -70 °F |
| Oljefria köldmedier | R134aR513A |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 85 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -30 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 185 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -20 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | Brytare och termostater |
| Produktnamn | Patronpressostat |
| Produkttillbehör | Brytare, tillbehör |
| Produkttyp | LCB |
| Reset | Auto |
| SCIP-dokumentproduktnamn | ACB/LCB, Cartridge pressure switch, solder connection |
| Servicerbar | Nej |
| Smörjmedelskompatibilitet | Oljefria tillämpningar |
| Specification nyckel | LCB-JA111 |
| Sprängtryck [bar] | 200.0 bar |
| Sprängtryck [psig] | 2900 psig |
| Tryckansl. | 1/4 in |
| Tryckansl. noteringar | Kopparrör (topp=3mm) |
| Tryckansl. typ | Lödning, ODM |
| Tryckanslutningsstorlek [mm] | 6.35 mm |
| Tryckområde, kategori | Lågt tryck |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.076 Kilogram |
| Nettovikt | 0.072 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 0.189 Liter |
| EAN/UPC | 5702428267199 |