
Patronpressostat, CCB, 140 bar, 100 bar
061F9812
Högre aktivt tryck [bar]: 140, Lägre aktivt tryck [bar]: 100, Reset: Auto, Kontaktfunk.: SPST(NC), Tryckansl. typ: Lödning, ODM, Tryckanslutningsstorlek [mm]: 6.35, Elektrisk anslutning: Kabel, Kapslingsgrad IP: IP65
061F9812
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Antal per förpackningsformat | 100 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Elektrisk anslutning | Kabel |
| Förpackningsformat | Industripack |
| Godkännande | CETÜV |
| Högre aktivt tryck [bar] | 140.00 bar |
| Högre aktivt tryck [psi] | 2030 psi |
| Hus | EPOXITYP |
| Innehåller batterier | No |
| Kabel längd | 59.06 in |
| Kabelfärg | Svart |
| Kabellängd [m] | 1.500 m |
| Kabeltyp | AWG18 |
| Kapslingsgrad IP | IP65 |
| Köldmedium | R744 |
| Kontakt belastning | AC=6 A, 250 V |
| Kontaktfunk. | SPST(NC) |
| Lägre aktivt tryck [bar] | 100.00 bar |
| Lägre aktivt tryck [psi] | 1450 psi |
| Material Description | CCB Cartridge Switch 2UB07W I/100 |
| Max. Arbetstryck [bar] | 165.0 bar |
| Max. Arbetstryck [psig] | 2393 psig |
| Medietemperaturområde [°C] [Max] | 100 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min] | -30 °C |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Medietemperaturområde [°F] [Max] | 210 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [Min] | -20 °F |
| Oljefria köldmedier | R134aR513A |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 85 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -30 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 185 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -20 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | Brytare och termostater |
| Produktnamn | Patronpressostat |
| Produkttillbehör | Brytare, tillbehör |
| Produkttyp | CCB |
| Reset | Auto |
| SCIP ID nr | f33de3f9-791f-47eb-85ea-0064e2fcf12f |
| Servicerbar | Nej |
| Smörjmedelskompatibilitet | Oljefria tillämpningar |
| Specification nyckel | CCB-2UB07W |
| Sprängtryck [bar] | 375.0 bar |
| Sprängtryck [psig] | 5440 psig |
| Tryckansl. noteringar | Kopparrör (topp=7mm) |
| Tryckansl. typ | Lödning, ODM |
| Tryckanslutningsstorlek [mm] | 6.35 mm |
| Tryckområde, kategori | Högtryck |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.13 Kilogram |
| Nettovikt | 0.13 Kilogram |
| Volym | 0.223 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428258050 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |