
Patronpressostat, ACB, 40.5 bar, 33.3 bar
061F9763
Högre aktivt tryck [bar]: 40.5, Lägre aktivt tryck [bar]: 33.3, Reset: Manuell, Kontaktfunk.: SPST(NC), Tryckansl. typ: Lödning, ODM, Tryckansl.: 1/4 in, Elektrisk anslutning: Kabel, Kapslingsgrad IP: IP65
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: ACB / CCB
061F9763
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | No |
| Antal per förpackningsformat | 100 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| China RoHS exemption clause | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk anslutning | Kabel |
| EU RoHS-undantagsklausul | No |
| Förpackningsformat | Industripack |
| Godkännande | C UL US UL60730CE 0035TÜV |
| Högre aktivt tryck [bar] | 40.50 bar |
| Högre aktivt tryck [psi] | 587 psi |
| Hus | EPOXITYP |
| Innehåller batterier | No |
| Kabel längd | 39.37 in |
| Kabelfärg | Röd |
| Kabellängd [m] | 1.000 m |
| Kabeltyp | AWG18 |
| Kapslingsgrad IP | IP65 |
| Köldmedium | R125R134aR22R404AR407CR407HR410AR438AR448AR449AR452AR513A |
| Kontakt belastning | AC=6 A, 250 V |
| Kontaktfunk. | SPST(NC) |
| Lägre aktivt tryck [bar] | 33.30 bar |
| Lägre aktivt tryck [psi] | 483 psi |
| Material Description | ACB Cartridge Switch 2UB1221MW I/100 |
| Max. Arbetstryck [bar] | 45.0 bar |
| Max. Arbetstryck [psig] | 653 psig |
| Medietemperaturområde [°C] [Max] | 135 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min] | -55 °C |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Medietemperaturområde [°F] [Max] | 275 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [Min] | -70 °F |
| Oljefria köldmedier | R134aR513A |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 85 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -30 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 185 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -20 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | Brytare och termostater |
| Produktnamn | Patronpressostat |
| Produkttillbehör | Brytare, tillbehör |
| Produkttyp | ACB |
| Reset | Manuell |
| Servicerbar | Nej |
| Smörjmedelskompatibilitet | Oljefria tillämpningar |
| Specification nyckel | ACB-2UB1221MW |
| Sprängtryck [bar] | 200.0 bar |
| Sprängtryck [psig] | 2900 psig |
| Tryckansl. | 1/4 in |
| Tryckansl. noteringar | Kopparrör (topp=3mm) |
| Tryckansl. typ | Lödning, ODM |
| Tryckanslutningsstorlek [mm] | 6.35 mm |
| Tryckområde, kategori | Högtryck |
| UL-certifiering | Yes |
| UL-godkända köldmedier | R125R134aR22R404AR407CR407HR410AR438AR448AR449AR452AR513A |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.064 Kilogram |
| Nettovikt | 0.06 Kilogram |
| Volym | 0.225 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428509565 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |