
Patronpressostat, ACB, 40.5 bar, 33 bar
061F9632
Högre aktivt tryck [bar]: 40.5, Lägre aktivt tryck [bar]: 33, Reset: Manuell, Kontaktfunk.: SPST(NC), Tryckansl. typ: Flare, Tryckansl.: 1/4 in, Elektrisk anslutning: Kabel, Kapslingsgrad IP: IP65
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: ACB / CCB
061F9632
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Antal per förpackningsformat | 100 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk anslutning | Kabel |
| EU RoHS-undantagsklausul | 6(c) |
| Förpackningsformat | Industripack |
| Godkännande | C UL US UL60730CE 0035TÜV |
| Högre aktivt tryck [bar] | 40.50 bar |
| Högre aktivt tryck [psi] | 587 psi |
| Hus | EPOXITYP |
| Innehåller batterier | No |
| Kabel längd | 78.74 in |
| Kabelfärg | Svart |
| Kabellängd [m] | 2.000 m |
| Kabeltyp | AWG18 |
| Kapslingsgrad IP | IP65 |
| Köldmedium | R125R134aR22R404AR407CR407HR410AR438AR448AR449AR452AR513A |
| Kontakt belastning | AC=6 A, 250 V |
| Kontaktfunk. | SPST(NC) |
| Lägre aktivt tryck [bar] | 33.00 bar |
| Lägre aktivt tryck [psi] | 479 psi |
| Material Description | ACB Cartridge Switch 2UB800MW I/100 |
| Max. Arbetstryck [bar] | 45.0 bar |
| Max. Arbetstryck [psig] | 653 psig |
| Medietemperaturområde [°C] [Max] | 135 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min] | -55 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [Max] | 275 °F |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Medietemperaturområde [°F] [Min] | -70 °F |
| Oljefria köldmedier | R134aR513A |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 85 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -30 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 185 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -20 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Yes with exemptions |
| Överensstämmelse med RoHS | Yes with exemptions |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | Brytare och termostater |
| Produktnamn | Patronpressostat |
| Produkttillbehör | Brytare, tillbehör |
| Produkttyp | ACB |
| Reset | Manuell |
| SCIP ID nr | 3214dac9-e7f5-4553-abfe-56ba718eab3c |
| SCIP-dokumentproduktnamn | ACB/LCB, Cartridge pressure switch, flare connection |
| Servicerbar | Nej |
| Smörjmedelskompatibilitet | Oljefria tillämpningar |
| Specification nyckel | ACB-2UB800MW |
| Sprängtryck [bar] | 200.0 bar |
| Sprängtryck [psig] | 2900 psig |
| Tryck Utvändig/Invändig | Hona |
| Tryckansl. | 1/4 in |
| Tryckansl. noteringar | Deflator |
| Tryckansl. typ | Flare |
| Tryckområde, kategori | Högtryck |
| UL-certifiering | Yes |
| UL-godkända köldmedier | R125R134aR22R404AR407CR407HR410AR438AR448AR449AR452AR513A |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.103 Kilogram |
| Nettovikt | 0.098 Kilogram |
| Volym | 0.231 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428258678 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |