
Fläkthastighetsregulator, XGE-EC
061H3247
Fabriksinställning [bar]: 28, P-band max. [bar]: 7, Regleringsområde [bar] Pe [Min]: 22, Regleringsområde [bar] Pe [Max]: 39, Typbeteckning: XGE-6S-E
061H3247
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Antal per förpackningsformat | 50 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Fabriksinställning [psig] | 406.0 psig |
| Förpackningsformat | Multipack |
| Godkännande | CE |
| Hus | STÄNGD |
| Identisk produkt | 061H3104061H3147 |
| Innehåller batterier | No |
| Kapslingsgrad IP | IP65 |
| Köldmedium | R407HR410AR449BR450AR513A |
| Material Description | XGE Fan Speed Controller 6SE |
| Matningsspänning [V] DC | 10.00 V |
| Max. Arbetstryck [bar] | 47.0 bar |
| Max. Arbetstryck [psig] | 681 psig |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 55 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -20 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 131 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -4 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| P-band max. [bar] | 7.0 bar |
| P-band max. [psi] | 101.0 psi |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | Elektroniska regulatorer |
| Produktnamn | Fläkthastighetsregulator |
| Produkttillbehör | Nej |
| Produkttyp | XGE-EC |
| Regleringsområde [bar] Pe [Max] | 39.00 bar |
| Regleringsområde [bar] Pe [Min] | 22.00 bar |
| Regleringsområde [MPa] Pe [Max] | 3.90 MPa |
| Regleringsområde [MPa] Pe [Min] | 2.20 MPa |
| Regleringsområde [psig] Pe [Max] | 566.00 psig |
| Regleringsområde [psig] Pe [Min] | 319.00 psig |
| Servicerbar | Nej |
| Tryck ingång ansl. std. | DIN 8906 |
| Tryck ingång ansl. typ | Flare |
| Tryck ingång Int./Exter. | Invändig |
| Tryckansl. noteringar | med Schrader |
| Tryckingång, ansl.storlek [tum] | 1/4 |
| Typbeteckning | XGE-6S-E |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.224 Kilogram |
| Nettovikt | 0.19 Kilogram |
| Volym | 0.735 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428531634 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |