Fläkthastighetsregulator
061H3164
Fabriksinställning [bar]: 21, Antal faser: 1, P-band max. [bar]: 6, Regleringsområde [bar] Pe [Min]: 10, Regleringsområde [bar] Pe [Max]: 25
061H3164
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Antal faser | 1 |
| Antal per förpackningsformat | 60 antal |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Fabriksinställning [psig] | 304.0 psig |
| Förpackningsformat | Industripack |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Godkännande | CECSAEACUL |
| Hus | STÄNGD |
| Innehåller batterier | No |
| Kapslingsgrad IP | IP65 |
| Köldmedium | R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR410AR448AR449AR449BR449CR450AR452AR507AR513AR515B |
| Kommentarer | PLUG ORDERED SEPARATELY |
| Material Description | XGE Fan Speed Controller 4MIQ10 |
| Max. Arbetstryck [bar] | 47.0 bar |
| Max. Arbetstryck [psig] | 681 psig |
| Max. strömutgång/fas [A] | 3 A |
| Min. hastighet, inställning [%] | 35%@60Hz45%@50Hz |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 55 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -20 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 131 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -4 °F |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| P-band max. [bar] | 6.0 bar |
| P-band max. [psi] | 87.0 psi |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | Elektroniska regulatorer |
| Produktnamn | Fläkthastighetsregulator |
| Produkttillbehör | Electron. control accessories |
| Produkttyp | XGE |
| Regleringsområde [bar] Pe [Max] | 25.00 bar |
| Regleringsområde [bar] Pe [Min] | 10.00 bar |
| Regleringsområde [MPa] Pe [Max] | 2.50 MPa |
| Regleringsområde [MPa] Pe [Min] | 1.00 MPa |
| Regleringsområde [psig] Pe [Max] | 362.00 psig |
| Regleringsområde [psig] Pe [Min] | 145.00 psig |
| Servicerbar | Nej |
| Strömförsörjning [V] AC [Max] | 240 V |
| Strömförsörjning [V] AC [Min] | 200 V |
| Tryck ingång ansl. std. | DIN 8906 |
| Tryck ingång ansl. typ | Flare |
| Tryckansl. noteringar | med Schrader |
| Tryckingång, ansl.storlek [tum] | 1/4 |
| Typbeteckning | XGE-4MIQ10 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.21 Kilogram |
| Nettovikt | 0.116 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 0.742 Liter |
| EAN/UPC | 5715255247517 |