
Fläkthastighetsregulator, XGE-EC
061H3145
Fabriksinställning [bar]: 8, P-band max. [bar]: 4.5, Regleringsområde [bar] Pe [Min]: 8, Regleringsområde [bar] Pe [Max]: 18, Typbeteckning: XGE-2SI-E
061H3145
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Antal per förpackningsformat | 60 antal |
| CE-godkänd | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Fabriksinställning [psig] | 116.0 psig |
| Förpackningsformat | Industripack |
| Godkännande | CE |
| Hus | STÄNGD |
| Identisk produkt | 061H3245 |
| Innehåller batterier | No |
| Kapslingsgrad IP | IP65 |
| Köldmedium | R134aR22R404AR407CR407FR407HR448AR449AR449BR450AR452AR513A |
| Material Description | XGE Fan Speed Controller 2SEI I/60 |
| Matningsspänning [V] DC | 10.00 V |
| Max. Arbetstryck [bar] | 47.0 bar |
| Max. Arbetstryck [psig] | 681 psig |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Max] | 55 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°C] [Min] | -20 °C |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Max] | 131 °F |
| Omgivningstemperatur, område [°F] [Min] | -4 °F |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| P-band max. [bar] | 4.5 bar |
| P-band max. [psi] | 65.0 psi |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgrupp | Elektroniska regulatorer |
| Produktnamn | Fläkthastighetsregulator |
| Produkttillbehör | Nej |
| Produkttyp | XGE-EC |
| Regleringsområde [bar] Pe [Max] | 18.00 bar |
| Regleringsområde [bar] Pe [Min] | 8.00 bar |
| Regleringsområde [MPa] Pe [Max] | 1.80 MPa |
| Regleringsområde [MPa] Pe [Min] | 0.80 MPa |
| Regleringsområde [psig] Pe [Max] | 261.00 psig |
| Regleringsområde [psig] Pe [Min] | 116.00 psig |
| Servicerbar | Nej |
| Tryck ingång ansl. std. | DIN 8906 |
| Tryck ingång ansl. typ | Flare |
| Tryck ingång Int./Exter. | Invändig |
| Tryckansl. noteringar | med Schrader |
| Tryckingång, ansl.storlek [tum] | 1/4 |
| Typbeteckning | XGE-2SI-E |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 0.225 Kilogram |
| Nettovikt | 0.19 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 0.735 Liter |
| EAN/UPC | 5702428531580 |