
OP-MGME121MTA06D
114X8025
Segmentanvändning: Medelhögt backtryck, Köldmedium: R22, Kompressor, strömtillförsel (V): 400/3/50
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: Optyma™
114X8025
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cobalt dichloride (CAS no. 7646-79-9)BIS(2-ETHYLHEXYL) PHTHALATE (CAS no. 117-81-7) |
| Anslutningstyp | LÖDNING |
| Antal faser (fläkt) | 3 |
| Antal faser (kompressor) | 3 |
| Antal fläktar | 2 |
| Beskrivning | OP-MGME121MTA06D |
| Compressor model | MT72-4 |
| CoolselectorFilter | Active models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | D |
| Fas | 3 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 50Hz (W) | 372 W |
| Fläkt, ström vid 50 Hz (A) | 0.82 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 400/3/50 |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Hastighetsplattform | Fixed-speed |
| Högt värde för nominell spänning vid 50Hz [V] | 415 V |
| Högt värde för nominell spänning vid 60Hz | 460 V |
| Innehåller batterier | No |
| Köldmedium | R22 |
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 400/3/50 |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Lågt värde för nominell spänning vid 50Hz [V] | 380 V |
| Lågt värde för nominell spänning vid 60Hz [V] | 460 V |
| Material Description | OP-MGME121MTA06D (MT73-440V BLU) |
| Model number | OP-MGME121MTA06D |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ A06 |
| SCIP ID nr | 6c56ccb1-c9e9-47d9-9489-6e9fd09c9929 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | OPTYMA SPARE-11 |
| Segmentanvändning | Medelhögt backtryck |
| Serie | Optyma™ |
| Suganslutning, storlek [in] | 7/8 in |
| Teknik | Kolv |
| Tillämpningar | MBP |
| Typ av kondensor | L3 |
| Vätskeledningsanslutning (tum) | 1/2 in |
| Version | A06 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 144 Kilogram |
| Nettovikt | 139 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428560580 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |