
OP-MCMC068MTA02E
114X5443
Segmentanvändning: Medelhögt backtryck, Köldmedium: R22, Kompressor, strömtillförsel (V): 400/3/50
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: Optyma™
114X5443
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Antal faser (fläkt) | 1 |
| Antal faser (kompressor) | 3 |
| Antal fläktar | 1 |
| Beskrivning | OP-MCMC068MTA02E |
| Bredd [mm] | 630.00 mm |
| CE-godkänd | Yes |
| Compressor model | MT040-4 |
| CoolselectorFilter | Discontinued models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | E |
| Fas | 3 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 50Hz (W) | 160 W |
| Fläkt, energiförbrukning vid 60Hz (W) | 240 W |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Max] | 230 V |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Min] | 230 V |
| Fläkt, ström vid 50 Hz (A) | 0.73 A |
| Fläkt, ström vid 60 Hz (A) | 1.06 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 230/1/50 |
| Fläktbladsstorlek (mm) | 400.000 mm |
| Frekvens [Hz] | 50 Hz |
| Godkännande | CEEAC |
| Godkännande av köldmediebehållare | CE |
| Högt värde för nominell spänning vid 50Hz [V] | 400 V |
| Innehåller batterier | No |
| Köldmedium | R22 |
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 400/3/50 |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Lågt värde för nominell spänning vid 50Hz [V] | 400 V |
| Längd [mm] | 650 mm |
| Luftflöde vid 50Hz (m³/h) | 3300 m³/h |
| Märklast, A | 7.1 A |
| Material Description | OP-MCMC068MTA02E CONDENS. UNIT |
| Max. likström | 10 A |
| Model number | OP-MCMC068MTA02E |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ A02 |
| SCIP ID nr | c800dbd8-9b5b-4d02-9121-8dda433011d7 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | OPTYMA A02 U G3 E4 |
| Segmentanvändning | Medelhögt backtryck |
| Serie | Optyma™ |
| Spänning 50Hz [V] | 400 V |
| Spänning 50Hz [V] [Max] | 400 V |
| Suganslutning, storlek [in] | 5/8 in |
| Teknik | Kolv |
| Tillämpningar | MBP |
| Total höjd [mm] | 605.0 mm |
| Typ av kondensor | E4 |
| Vätskeledningsanslutning (tum) | 1/2 in |
| Version | A02 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 56.8 Kilogram |
| Nettovikt | 51.8 Kilogram |
| Volym | 372.154 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428563673 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |