
OP-LCHC007
114X1328
Segmentanvändning: Lågt baktryck, Köldmedium: R404A; R452A, Kompressor, strömtillförsel (V): 230/1/50
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: Optyma™
114X1328
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cobalt dichloride (CAS no. 7646-79-9)BIS(2-ETHYLHEXYL) PHTHALATE (CAS no. 117-81-7) |
| Antal faser (fläkt) | 1 |
| Antal faser (kompressor) | 1 |
| Antal fläktar | 1 |
| Beskrivning | OP-LCHC007NLA00G |
| CE-godkänd | Yes |
| Compressor model | NL7CLX |
| CoolselectorFilter | Active models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | G |
| Fas | 1 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 50Hz (W) | 36 W |
| Fläkt, energiförbrukning vid 60Hz (W) | 34 W |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Max] | 240 V |
| Fläkt, spänning vid 50Hz (max) (V) [Min] | 220 V |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Max] | 240 V |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Min] | 220 V |
| Fläkt, ström vid 50 Hz (A) | 0.25 A |
| Fläkt, ström vid 60 Hz (A) | 0.22 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 230/1/50 |
| Fläkt, uteffekt vid 50Hz (W) | 10 W |
| Fläkt, uteffekt vid 60Hz (W) | 9 W |
| Fläktbladsstorlek (mm) | 230.000 mm |
| Frekvens [Hz] | 50 Hz |
| Godkännande | CEEAC |
| Hastighetsplattform | Fixed-speed |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Högt värde för nominell spänning vid 60Hz | 240 V |
| Innehåller batterier | No |
| Köldmedium | R404AR452A |
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 230/1/50 |
| Lågt värde för spänningsområde vid 60Hz [V] | 220 V |
| Ljudnivå vid 50Hz (db(A)) | 62 dBA |
| Luftflöde vid 50Hz (m³/h) | 620 m³/h |
| Material Description | OP-LCHC007NLA00G |
| Model number | OP-LCHC007 |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ A00 |
| SCIP ID nr | 6c56ccb1-c9e9-47d9-9489-6e9fd09c9929 |
| SCIP-dokumentproduktnamn | OPTYMA SPARE-11 |
| Segmentanvändning | Lågt baktryck |
| Serie | Optyma™ |
| Spänning 50Hz [V] | 220 V |
| Spänning 50Hz [V] [Max] | 240 V |
| Teknik | Kolv |
| Tillämpningar | LBP |
| Typ av kondensor | BG_3 |
| Version | A00 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 16.1 Kilogram |
| Nettovikt | 14 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 10.76 Liter |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |