
OP-HGZC0900UWJ300R
114N3629
Segmentanvändning: Medelhögt backtryck, Köldmedium: R404A; R452A; R134a; R448A; R449A, Kompressor, strömtillförsel (V): 460/3/60
114N3629
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Antal faser (fläkt) | 1 |
| Antal faser (kompressor) | 3 |
| Antal fläktar | 2 |
| AWEF visas | Ja |
| AWEF-tillämpning | Inomhus |
| Beskrivning | OP-HGZC0900UWJ300R |
| Bredd [mm] | 871.00 mm |
| Compressor model | MTZ100-4 |
| CoolselectorFilter | Active models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | R |
| Fas | 3 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 60Hz (W) | 688 W |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Max] | 460 V |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Min] | 460 V |
| Fläkt, ström vid 60 Hz (A) | 2.00 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 460/1/60 |
| Fläkt, uteffekt vid 60Hz (W) | 550 W |
| Fläktbladsstorlek (mm) | 559.000 mm |
| Fläktdiameter (mm) | 559 mm |
| Frekvens [Hz] | 60 Hz |
| Godkännande | UL-listade |
| Godkännande av köldmediebehållare | ASME |
| Hastighetsplattform | Fixed-speed |
| Högt värde för nominell spänning vid 60Hz | 460 V |
| Innehåller batterier | No |
| Köldmedium | R134aR404AR448AR449AR452A |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 460/3/60 |
| Lågt värde för nominell spänning vid 60Hz [V] | 460 V |
| Längd [mm] | 1499.0 mm |
| Luftflöde vid 60Hz (m³/h) | 13400 m³/h |
| Märklast, A | 14.1 A |
| Material Description | OP-HGZC0900UWJ300R MTZ100-4VI |
| Max. likström | 19.5 A |
| Model number | OP-HGZC0900UWJ300R |
| Mottagningsvolym [l] | 20.0 L |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ WJ |
| Segmentanvändning | Medelhögt backtryck |
| Serie | Optyma™ |
| Spänning 60Hz [V] | 460 V |
| Suganslutning, storlek [in] | 1-1/8 in |
| Tillämpningar | MBP |
| Total höjd [mm] | 874.0 mm |
| Typ av kondensor | P3 |
| U.S. EPA label | For installations using U.S. EPA restricted refrigerants, this product may be used for servicing existing equipment only. |
| UL-certifiering | Yes |
| Vätskeledningsanslutning (tum) | 1/2 in |
| Version | WJ |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 260 Kilogram |
| Nettovikt | 244 Kilogram |
| Volym | 1139.265 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428802628 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |