
OP-HGZC0400UWJ300Q
114N3618
Segmentanvändning: Medelhögt backtryck, Köldmedium: R404A; R452A; R134a; R448A; R449A, Kompressor, strömtillförsel (V): 230/3/60
114N3618
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Anslutningstyp | LÖDNING |
| Antal faser (fläkt) | 1 |
| Antal faser (kompressor) | 3 |
| Antal faser, fläkt | 1 |
| Antal fläktar | 2 |
| AWEF visas | Ja |
| AWEF-tillämpning | Inomhus |
| Beskrivning | OP-HGZC0400UWJ300Q |
| Bredd [mm] | 800.00 mm |
| Compressor model | MTZ050-3 |
| CoolselectorFilter | Active models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | Q |
| Fas | 3 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 60Hz (W) | 170 W |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Max] | 240 V |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Min] | 200 V |
| Fläkt, ström vid 60 Hz (A) | 1.20 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 230/1/60 |
| Fläktbladsstorlek (mm) | 350.000 mm |
| Fläktdiameter (mm) | 350 mm |
| Fläktkåpa/typ av galler | Galler |
| Frekvens [Hz] | 60 Hz |
| Godkännande | UL-listade |
| Godkännande av köldmediebehållare | UL |
| Hastighetsplattform | Fixed-speed |
| Högt värde för nominell spänning vid 60Hz | 230 V |
| Innehåller batterier | No |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Köldmedium | R134aR404AR448AR449AR452A |
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 230/3/60 |
| Lågt värde för spänningsområde vid 60Hz [V] | 200 V |
| Längd [mm] | 1199 mm |
| Luftflöde vid 60Hz (m³/h) | 5800 m³/h |
| Märklast, A | 14.7 A |
| Material Description | OP-HGZC0400UWJ300Q MTZ50-3VM |
| Max. likström | 19.6 A |
| Model number | OP-HGZC0400UWJ300Q |
| Mottagningsvolym [l] | 8.0 L |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ WJ |
| Segmentanvändning | Medelhögt backtryck |
| Serie | Optyma™ |
| Spänning 60Hz [V] | 230 V |
| Suganslutning, storlek [in] | 7/8 in |
| Tillämpningar | MBP |
| Total höjd [mm] | 671.0 mm |
| Typ av kondensor | H3 |
| U.S. EPA label | For installations using U.S. EPA restricted refrigerants, this product may be used for servicing existing equipment only. |
| UL-certifiering | Yes |
| Vätskeledningsanslutning (tum) | 1/2 in |
| Version | WJ |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 122 Kilogram |
| Nettovikt | 105.9 Kilogram |
| Volym | 387.8 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428802642 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |