
OP-HGZ080D40Q
114N3309
Segmentanvändning: Medelhögt backtryck, Köldmedium: R404A; R452A; R134a; R513A; R448A; R449A, Kompressor, strömtillförsel (V): 230/3/60
114N3309
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Antal faser (fläkt) | 1 |
| Antal faser (kompressor) | 3 |
| Antal faser, fläkt | 1 |
| Antal faser, kompressor | 3 |
| Antal fläktar | 2 |
| Beskrivning | OP-HGZ080D40Q |
| Compressor model | MTZ080-3 |
| CoolselectorFilter | Active models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | Q |
| Fas | 3 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 60Hz (W) | 450 W |
| Fläkt, ström vid 60 Hz (A) | 3.60 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 230/1/60 |
| Fläktdiameter (mm) | 457 mm |
| Frekvens [Hz] | 60 Hz |
| Hastighetsplattform | Fixed-speed |
| Högt värde för nominell spänning vid 60Hz | 230 V |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Innehåller batterier | No |
| Köldmedium | R134aR404AR448AR449AR452AR513A |
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 230/3/60 |
| Lågt värde för spänningsområde vid 60Hz [V] | 200 V |
| Material Description | OP-HGZ080D40Q MTZ80-3VM |
| Model number | OP-HGZ080D40Q |
| Mottagningsvolym [l] | 14.0 L |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ D40 |
| Segmentanvändning | Medelhögt backtryck |
| Serie | Optyma™ |
| Teknik | Kolv |
| Tillämpningar | HBPMBP |
| Typ av kondensor | N8 |
| Version | D40 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 186 Kilogram |
| Nettovikt | 170 Kilogram |
| Volym | 707.9 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428873604 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |