
OP-HJZ022D40N
114N3224
Segmentanvändning: Medelhögt backtryck, Köldmedium: R404A; R452A; R134a; R513A; R448A; R449A, Kompressor, strömtillförsel (V): 230/1/60
Denna produkt har utgått.
Om produkten inte längre är tillgänglig för köp kan du fortfarande hitta information om den, inklusive servicemanualer, ritningar osv.
Om du letar efter en liknande produkt kan du kolla in andra alternativ inom samma produkttyp genom att besöka produkttyp-sidan.: Optyma™
114N3224
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| ämnen REACHs kandidatlista | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Antal faser (fläkt) | 1 |
| Antal faser (kompressor) | 1 |
| Antal faser, fläkt | 1 |
| Antal faser, kompressor | 1 |
| Antal fläktar | 1 |
| Beskrivning | OP-HJZ022D40N |
| Compressor model | MTZ022-1 |
| CoolselectorFilter | Active models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | N |
| Fas | 1 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 60Hz (W) | 240 W |
| Fläkt, ström vid 60 Hz (A) | 1.20 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 230/1/60 |
| Fläktdiameter (mm) | 355 mm |
| Frekvens [Hz] | 60 Hz |
| Hastighetsplattform | Fixed-speed |
| Högt värde för nominell spänning vid 60Hz | 230 V |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Innehåller batterier | No |
| Köldmedium | R134aR404AR448AR449AR452AR513A |
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 230/1/60 |
| Lågt värde för spänningsområde vid 60Hz [V] | 208 V |
| Material Description | OP-HJZ022D40N MTZ22-1VM |
| Model number | OP-HJZ022D40N |
| Mottagningsvolym [l] | 3.0 L |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ D40 |
| Segmentanvändning | Medelhögt backtryck |
| Serie | Optyma™ |
| Teknik | Kolv |
| Tillämpningar | HBPMBP |
| Typ av kondensor | D8 |
| Version | D40 |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 72 Kilogram |
| Nettovikt | 54 Kilogram |
| Volym | 143.65 Liter |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428872751 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |