
OP-LCNC0075RDF600B
114N2104
Segmentanvändning: Lågt baktryck, Köldmedium: R290, Kompressor, strömtillförsel (V): 115/1/60
114N2104
Specifikation/en
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Anslutningstyp | LÖDNING |
| Antal faser, fläkt | 1 |
| Antal faser, kompressor | 1 |
| Antal fläktar | 1 |
| Beskrivning | OP-LCNC0075RDF600B |
| Compressor model | NPT16LR |
| CoolselectorFilter | Discontinued models |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Elektrisk kod | B |
| Fas | 1 |
| Fläkt, energiförbrukning vid 60Hz (W) | 26 W |
| Fläkt, spänning vid 60Hz (max) (V) [Min] | 115 V |
| Fläkt, ström vid 60 Hz (A) | 0.58 A |
| Fläkt, strömtillförsel (V/pH/Hz) | 115/1/60 |
| Fläkt, uteffekt vid 60Hz (W) | 9 W |
| Fläktbladsstorlek (mm) | 200.000 mm |
| Fläktdiameter (mm) | 200 mm |
| Förpackningsformat | Multipack |
| Förpackningskvantitet | 18 |
| Frekvens [Hz] | 60 Hz |
| Godkännande | UL-erkända |
| Högt värde för nominell spänning vid 60Hz | 115 V |
| Högt värde för spänningsområde vid 60Hz [V] | 135 V |
| Innehåller batterier | No |
| Kapacitetsstyrning | Fast varvtal |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Köldmedium | R290 |
| Kompressor, strömtillförsel (V) | 115/1/60 |
| Lågt värde för nominell spänning vid 60Hz [V] | 115 V |
| Lågt värde för spänningsområde vid 60Hz [V] | 95 V |
| Luftflöde vid 60Hz (m³/h) | 540 m³/h |
| Märklast, A | 5.6 A |
| Material Description | OP-LCNC0075RDF600B |
| Model number | OP-LCNC0075RDF600B |
| Överensstämmelse med Kinas RoHS | Out of scope |
| Överensstämmelse med RoHS | Out of scope |
| Product line | Condensing Units |
| Produktgrupp | Condensing Units |
| Produktnamn | Bare unit |
| Produkttyp | Optyma™ RD |
| Segmentanvändning | Lågt baktryck |
| Serie | Optyma™ |
| Spänning 60Hz [V] [Max] | 115 V |
| Suganslutning, diameter (mm) | 7.94 mm |
| Suganslutning, storlek [in] | 5/16 in |
| Tillämpningar | LBP |
| Typ av kondensor | BM69 |
| U.S. EPA label | For installations using U.S. EPA restricted refrigerants, this product may be used for servicing existing equipment only. |
| UL-certifiering | Yes |
| Vätskeledningsanslutning (tum) | 1/4 in |
| Version | DF |
Allmänna specifikationer
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Bruttovikt | 24.573 Kilogram |
| Nettovikt | 21.368 Kilogram |
Kännetecken | Värde |
|---|---|
| Volym | 32.384 Liter |
| EAN/UPC | 5715162977996 |