
AVTB (rapid), PN 16, DN 15, 1.9 m³/h, 20 °C - 60 °C, 2 m, Filet interior
003N6252
AVTB 15 Vană termostatică 20-60#C
003N6252
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Agent de lucru alternativ | Apă cu glicol până la 30% |
| Agent de lucru permis | District heating/cooling circulation water |
| Baterie inclusă | No |
| Caracteristica de debit | Liniar |
| Clasă de presiune | PN 16 |
| Clauză de derogare RoHS UE | 6(c) |
| Conexiune senzor | M14x1 / R1/2 Filet exterior cf. DIN 2999 |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Yes with exemptions |
| Descriere | AVTB 15 Vană termostatică 20-60#C |
| DG Indicator Profile | Contains Gas |
| Diametru [mm] | 15 mm |
| Diametru senzor temperatură [mm] | 9.5 mm |
| Dimensiune robinet | DN 15 |
| Dimensiuni racord | NPT 1/2 |
| Factor de cavitație | 0.40 |
| Funcție | Regulator de temperatură |
| Funcție limitator de retur | Nu |
| Funcție VSP - P | Nu |
| Funcție VSP - Q | Nu |
| Funcție VSP - T | Nu |
| Grupă de produse | Regulatoare de temperatură |
| Instalare senzori de temperatură | Mai rece |
| Interval presiune diferențială [bar] [Max] | 10.00 bar |
| Interval setări temp. [°C] [Max] | 60 °C |
| Interval setări temp. [°C] [Min] | 20 °C |
| Lungime senzor temperatură [mm] | 180 mm |
| Lungime tub capilar [m] | 2.0 m |
| Material con vană | cauciuc NBR |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Material de etanșare con / scaun | NBR / Alamă W. No 2.0402 |
| Material Description | AVTB PN16 15/1,9 20-60 2m int NPT flo/re |
| Material senzori de temperatură | Material Cupru No 2.0090 |
| Material tub de impuls | Material Cupru No 2.0090 |
| Materialul carcasei vanei | Alamă CuZn40Pb2 W. no 2.0402 |
| Materialul scaunului vanei | Oțel Cr Ni W.no 1.4301 |
| Numărul de căi | 2 |
| pH-ul agentului de lucru [Max] | 10 |
| pH-ul agentului de lucru [Min] | 7 |
| PN alternativ VSP | 10 |
| Presiune nominală [bar] | 16 bar |
| Product line | 08 |
| Reglare debit | Nu |
| Reglare temperatură | Da |
| Standard de aprobare | ETA VA 1.54/18952 |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Max] | 130 °C |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Min] | 2 °C |
| Temperatura agentului de lucru la senzor [˚C] [Max] | 90 °C |
| Temperatura ambiantă [°C] [Max] | 70 °C |
| Temperatura ambiantă [°C] [Min] | 0 °C |
| Temperatura de transport [°C] [Max] | 50 °C |
| Temperatura de transport [°C] [Min] | -20 °C |
| Timp de reacție deschidere [s] | 3 " |
| Timp de reacție închidere [s] | 3 " |
| Tip produs | AVTB (rapid) |
| Tipuri de conexiuni | Filet interior |
| Valori Kv [m³/h] | 1.90 m³/h |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 1.685 Kilogram |
| Greutate netă | 1.601 Kilogram |
| Volume | 4.082 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702421101346 |
| Proposition 65 | Cancer |