
AVDA, PN 10, DN 20, 3.4 m³/h, 0.1 bar - 1.2 bar, Filet interior, Rp 3/4
003N0039
AVDA 20 regulator de presiune 0,1-1,2 bar
003N0039
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Agent de lucru alternativ | Apă cu glicol până la 30% |
| Agent de lucru permis | District heating/cooling circulation water |
| Aplicație | Termoficare |
| Baterie inclusă | No |
| Clasă de presiune | PN 10 |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Out of scope |
| Descriere | AVDA 20 regulator de presiune 0,1-1,2 bar |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diametru [mm] | 20 mm |
| Dimensiune robinet | DN 20 |
| Dimensiuni racord | Rp 3/4 |
| Factor de cavitație | 0.40 |
| Funcție | Regulator de descărcare presiune diferențială |
| Funcție VSP - P | Da |
| Funcție VSP - Q | Nu |
| Funcție VSP - T | Nu |
| Grupă de produse | Regulatoare de presiune pe tur |
| Interval presiune diferențială [bar] [Max] | 7.00 bar |
| Limitare debit | Nu |
| Material con vană DP | cauciuc NBR |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Material Description | AVDA20 DIFF. TR |
| Materialul carcasei vanei | Alamă ștanțată la cald, mat. No 2.0402 (Ms 58) |
| Numărul de căi | 2 |
| pH-ul agentului de lucru [Max] | 10 |
| pH-ul agentului de lucru [Min] | 7 |
| Poziția tijei | Normal închis |
| Presiune nominală [bar] | 10 bar |
| Product line | 08 |
| Reglare debit | Nu |
| Regulator de presiune | Regulator de descărcare presiune diferențială |
| Setare presiune diferențială [Max] | 1.20 bar |
| Setare presiune diferențială [Min] | 0.10 bar |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Max] | 130 °C |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Min] | 10 °C |
| Tip de setare | Adjustable |
| Tip produs | AVDA |
| Tipuri de conexiuni | Filet interior |
| Valori Kv [m³/h] | 3.40 m³/h |
| Versiunea de montaj | Bypass |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 2.29 Kilogram |
| Greutate netă | 2.176 Kilogram |
| Volume | 4.643 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702421100028 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |