
AFA 2, PN 40, 4 bar - 14 bar, 32 cm²
003G5668
Pressure relief actuator
003G5668
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Agent de lucru alternativ | Apă cu glicol până la 30% |
| Agent de lucru permis | District heating/cooling circulation water |
| Baterie inclusă | No |
| Clasă de presiune | PN 40 |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Out of scope |
| Descriere | Pressure relief actuator |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diametru [mm] [Max] | 125 mm |
| Diametru [mm] [Min] | 65 mm |
| Funcție | Descarcare presiune |
| Grupă de produse | Servomotoare - presiune tur |
| Intervalul de setare a presiunii [bar] [Max] | 14.00 bar |
| Intervalul de setare a presiunii [bar] [Min] | 4.00 bar |
| Limitare debit | Nu |
| Mărime servomotor [cm2] | 32 cm² |
| Material Description | AFA 2 PN40 4-14 32cm2 red |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Materialul carcasei | Oțel, mat. Nr. 1.0345, zincat |
| Materialul membranei servomotorului | EPDM (rulare, ranforsat cu fibră) |
| pH-ul agentului de lucru [Max] | 10 |
| pH-ul agentului de lucru [Min] | 7 |
| Presiune de funcționare [bar] [Max] | 40 bar |
| Presiune nominală [bar] | 40 bar |
| Product line | 08 |
| Reglare debit | Nu |
| Regulator de presiune | Regulator de descărcare presiune |
| Setare presiune diferențială [Max] | 14.00 bar |
| Setare presiune diferențială [Min] | 4.00 bar |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Max] | 150 °C |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Min] | 2 °C |
| Tip de setare | Adjustable |
| Tip produs | AFA 2 |
| Versiunea de montaj | Bypass |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 13.917 Kilogram |
| Greutate netă | 13.5 Kilogram |
| Volume | 52.304 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162388389 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |