
AFA 2, PN 16, 0.2 bar - 0.8 bar, 320 cm²
003G5665
Pressure relief actuator
003G5665
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Agent de lucru alternativ | Apă cu glicol până la 30% |
| Agent de lucru permis | District heating/cooling circulation water |
| Baterie inclusă | No |
| Clasă de presiune | PN 16 |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Out of scope |
| Descriere | Pressure relief actuator |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diametru [mm] [Max] | 250 mm |
| Diametru [mm] [Min] | 65 mm |
| Funcție | Descarcare presiune |
| Grupă de produse | Servomotoare - presiune tur |
| Intervalul de setare a presiunii [bar] [Max] | 0.80 bar |
| Intervalul de setare a presiunii [bar] [Min] | 0.20 bar |
| Limitare debit | Nu |
| Mărime servomotor [cm2] | 320 cm² |
| Material Description | AFA 2 PN16 0,2-0,8 320cm2 yellow |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Materialul carcasei | Oțel, mat. Nr. 1.0345, zincat |
| Materialul membranei servomotorului | EPDM (rulare, ranforsat cu fibră) |
| pH-ul agentului de lucru [Max] | 10 |
| pH-ul agentului de lucru [Min] | 7 |
| Presiune de funcționare [bar] [Max] | 16 bar |
| Presiune nominală [bar] | 16 bar |
| Product line | 08 |
| Reglare debit | Nu |
| Regulator de presiune | Regulator de descărcare presiune |
| Setare presiune diferențială [Max] | 0.80 bar |
| Setare presiune diferențială [Min] | 0.20 bar |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Max] | 150 °C |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Min] | 2 °C |
| Tip de setare | Adjustable |
| Tip produs | AFA 2 |
| Versiunea de montaj | Bypass |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 24.5 Kilogram |
| Greutate netă | 16.3 Kilogram |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Volume | 189.24 Litru |
| EAN/UPC | 5710104096148 |