
AHQM, PN 16, DN 50, Debit [m³/h]: 2.5 - 12.5, Filet exterior, G 2 1/2 A, Versiunea de montaj: liber
003L3602
AHQM PN16 50/20/0,2 filet exterior tur/retur
003L3602
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Agent de lucru alternativ | Apă cu glicol până la 30% |
| Agent de lucru permis | District heating/cooling circulation water |
| Aplicație | Termoficare |
| Baterie inclusă | No |
| Clasă de presiune | PN 16 |
| Clauză de derogare RoHS UE | 6(c) |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Yes with exemptions |
| Cursa [mm] | 10.00 mm |
| Debit [m³/h] | 12.50 m³/h |
| Debit [m³/h] [Max] | 12.50 m³/h |
| Debit [m³/h] [Min] | 2.50 m³/h |
| Descriere | AHQM PN16 50/20/0,2 filet exterior tur/retur |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diametru [mm] | 50 mm |
| Dimensiune robinet | DN 50 |
| Dimensiuni racord | G 2 1/2 A |
| Factor de cavitație | 0.60 |
| Funcție | Regulator de debit cu vană de reglare internă |
| Funcție VSP - P | Nu |
| Funcție VSP - Q | Nu |
| Funcție VSP - T | Nu |
| Grupă de produse | Regulatoare de presiune pe tur |
| Interval presiune diferențială [bar] [Max] | 4.00 bar |
| Limitare debit | Da |
| Limitator de debit cu presiune diferențială - dpb [bar] | 0.20 bar |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Material con vană CV | DZR CW602N (CuZn36Pb2As) |
| Material con vană DP | Material oțel inoxidabil No. 1.4404 |
| Material de etanșare CV | Metal |
| Material de etanșare DP | EPDM |
| Material Description | AHQM PN16 50/20/0,2 ext.thr tur/ret |
| Materialul carcasei vanei | Fontă cenușie EN-GJL-250 (GG-25) |
| Materialul membranei servomotorului | EPDM |
| Materialul scaunului vanei | Material oțel inoxidabil No. 1.4404 |
| Numărul de căi | 2 |
| pH-ul agentului de lucru [Max] | 10 |
| pH-ul agentului de lucru [Min] | 7 |
| PN alternativ VSP | 10 |
| Poziția tijei | Normal deschis |
| Presiune nominală [bar] | 16 bar |
| Product line | 08 |
| Raport de scurgeri [% Kvs] | 0.05 |
| Reglare debit | Da |
| Regulator de presiune | Nu |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Max] | 120 °C |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Min] | 2 °C |
| Tip de setare | None |
| Tip produs | AHQM |
| Tipuri de conexiuni | Filet exterior |
| Valori Kv [m³/h] | 20.00 m³/h |
| Versiunea de montaj | liber |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 7.167 Kilogram |
| Greutate netă | 7.167 Kilogram |
| Volume | 18.135 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5710104028743 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |