
AFQM 2, PN 40, DN 150, Debit [m³/h]: 48 - 240, flanșă, Versiunea de montaj: liber
003G5537
Pressure independent control valve
003G5537
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Agent de lucru alternativ | Apă cu glicol până la 30% |
| Agent de lucru permis | District heating/cooling circulation water |
| Aplicație | Termoficare și răcire |
| Baterie inclusă | No |
| Clasă de presiune | PN 40 |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Out of scope |
| Cursa [mm] | 23.00 mm |
| Debit [m³/h] | 240.00 m³/h |
| Debit [m³/h] [Max] | 240.00 m³/h |
| Debit [m³/h] [Min] | 48.00 m³/h |
| Descriere | Pressure independent control valve |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diametru [mm] | 150 mm |
| Dimensiune robinet | DN 150 |
| Dimensiuni racord | DN 150 |
| Factor de cavitație | 0.40 |
| Factor de cavitație 100% | 0.30 |
| Factor de cavitație 25% | 0.42 |
| Factor de cavitație 50% | 0.42 |
| Factor de cavitație 75% | 0.33 |
| Funcție | Regulator de debit cu vană de reglare internă |
| Funcție VSP - P | Nu |
| Funcție VSP - Q | Nu |
| Funcție VSP - T | Nu |
| Grupă de produse | Regulatoare de presiune pe tur |
| Inserție vană de reglare sistem de descărcare a presiunii | Cameră |
| Interval presiune diferențială [bar] [Max] | 12.00 bar |
| Limitare debit | Da |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Limitator de debit cu presiune diferențială - dpb [bar] | 0.50 bar |
| Mărime servomotor [cm2] | 320 cm² |
| Material con vană CV | Material oțel inoxidabil No. 1.4021 |
| Material con vană DP | Material oțel inoxidabil No. 1.4021 |
| Material de etanșare CV | EPDM |
| Material de etanșare DP | EPDM |
| Material Description | AFQM 2 PN40 150/380 /0,5 flange flow/ret |
| Materialul carcasei vanei | Oțel turnat GP240GH (GS-C 25) |
| Materialul membranei servomotorului | EPDM (rulare, ranforsat cu fibră) |
| Materialul scaunului vanei | Material oțel inoxidabil No. 1.4021 |
| Materialul scaunului vanei DP | Material oțel inoxidabil No. 1.4021 |
| Numărul de căi | 2 |
| pH-ul agentului de lucru [Max] | 10 |
| pH-ul agentului de lucru [Min] | 7 |
| Poziția tijei | Normal deschis |
| Presiune de funcționare [bar] [Max] | 40 bar |
| Presiune nominală [bar] | 40 bar |
| Product line | 08 |
| Raport de scurgeri [% Kvs] | 0.01 |
| Reglare debit | Da |
| Regulator de presiune | Nu |
| Scurgeri prin port max. [% Kvs] | 0.01 |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Max] | 150 °C |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Min] | 2 °C |
| Tip de setare | Fixed |
| Tip produs | AFQM 2 |
| Tipuri de conexiuni | flanșă |
| Valori Kv [m³/h] | 380.00 m³/h |
| Versiunea de montaj | liber |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 196 Kilogram |
| Greutate netă | 171 Kilogram |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Volume | 637.44 Litru |
| EAN/UPC | 5714279065572 |