
AVQT, PN 25, DN 15, Debit [m³/h]: 0.03 - 0.9, Filet exterior, G 3/4 A, Versiunea de montaj: liber
003H6759
AVQT PN25 15/1,6 /0,2 filet tur/retur
003H6759
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Agent de lucru alternativ | Apă cu glicol până la 30% |
| Agent de lucru permis | District heating/cooling circulation water |
| Aplicație | Termoficare |
| Baterie inclusă | No |
| Clasă de presiune | PN 25 |
| Clauză de derogare RoHS UE | 6(c) |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Yes with exemptions |
| Debit [m³/h] | 0.86 m³/h |
| Debit [m³/h] [Max] | 0.90 m³/h |
| Debit [m³/h] [Min] | 0.03 m³/h |
| Descriere | AVQT PN25 15/1,6 /0,2 filet tur/retur |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diametru [mm] | 15 mm |
| Dimensiune robinet | DN 15 |
| Dimensiuni racord | G 3/4 A |
| Factor de cavitație | 0.60 |
| Factor de cavitație 100% | 0.41 |
| Factor de cavitație 25% | 0.69 |
| Factor de cavitație 50% | 0.62 |
| Factor de cavitație 75% | 0.60 |
| Funcție | Regulator de debit și temperatură |
| Funcție VSP - P | Nu |
| Funcție VSP - Q | Da |
| Funcție VSP - T | Da |
| Grupă de produse | Regulatoare de presiune pe tur |
| Interval presiune diferențială [bar] [Max] | 20.00 bar |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Limitare debit | Nu |
| Limitator de debit cu presiune diferențială - dpb [bar] | 0.20 bar |
| Material con vană DP | Alamă rezistentă la dezincare CuZn36Pb2As |
| Material de etanșare DP | EPDM |
| Material Description | AVQT PN25 15/1,6 /0,2 filet tur/retur |
| Materialul carcasei vanei | Bronz roșu CuSn5ZnPb (Rg5) |
| Materialul membranei servomotorului | EPDM |
| Materialul scaunului vanei | Material oțel inoxidabil No. 1.4571 |
| Numărul de căi | 2 |
| pH-ul agentului de lucru [Max] | 10 |
| pH-ul agentului de lucru [Min] | 7 |
| PN alternativ VSP | 16 |
| Poziția tijei | Normal deschis |
| Presiune nominală [bar] | 25 bar |
| Product line | 08 |
| Raport de scurgeri [% Kvs] | 0.02 |
| Reglare debit | Da |
| Regulator de presiune | Nu |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Max] | 150 °C |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Min] | 2 °C |
| Tip de setare | None |
| Tip produs | AVQT |
| Tipuri de conexiuni | Filet exterior |
| Valori Kv [m³/h] | 1.60 m³/h |
| Versiunea de montaj | liber |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 3.048 Kilogram |
| Greutate netă | 3.048 Kilogram |
| Volume | 9.862 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702421542804 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |