
AVPQT, PN 25, DN 32, Debit [m³/h]: 0.4 - 10, 0.2 bar - 1 bar, flanșă, Versiunea de montaj: Retur
003H6810
AVPQT PN25 32/12,5 0,2-1,0/0,2 flanșe retur
003H6810
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Agent de lucru alternativ | Apă cu glicol până la 30% |
| Agent de lucru permis | District heating/cooling circulation water |
| Aplicație | Termoficare |
| Baterie inclusă | No |
| Clasă de presiune | PN 25 |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Out of scope |
| Debit [m³/h] | 8.00 m³/h |
| Debit [m³/h] [Max] | 10.00 m³/h |
| Debit [m³/h] [Min] | 0.40 m³/h |
| Descriere | AVPQT PN25 32/12,5 0,2-1,0/0,2 flanșe retur |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diametru [mm] | 32 mm |
| Dimensiune robinet | DN 32 |
| Factor de cavitație | 0.60 |
| Factor de cavitație 100% | 0.38 |
| Factor de cavitație 25% | 0.64 |
| Factor de cavitație 50% | 0.57 |
| Factor de cavitație 75% | 0.55 |
| Funcție | Regulator de presiune diferențială, debit și temperatură |
| Funcție VSP - P | Da |
| Funcție VSP - Q | Da |
| Funcție VSP - T | Da |
| Grupă de produse | Regulatoare de presiune pe tur |
| Interval presiune diferențială [bar] [Max] | 12.00 bar |
| Limitare debit | Nu |
| Limitator de debit cu presiune diferențială - dpb [bar] | 0.20 bar |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Material con vană DP | Alamă rezistentă la dezincare CuZn36Pb2As |
| Material de etanșare DP | EPDM |
| Material Description | AVPQT PN25 32/12,5 0,2-1,0/0,2 fla ret |
| Materialul carcasei vanei | Fier ductil EN-GJS-400-18-LT (GGG 40.3) |
| Materialul membranei servomotorului | EPDM |
| Materialul scaunului vanei | Material oțel inoxidabil No. 1.4571 |
| Numărul de căi | 2 |
| pH-ul agentului de lucru [Max] | 10 |
| pH-ul agentului de lucru [Min] | 7 |
| PN alternativ VSP | 0 |
| Poziția tijei | Normal deschis |
| Presiune nominală [bar] | 16 bar |
| Product line | 08 |
| Raport de scurgeri [% Kvs] | 0.05 |
| Reglare debit | Da |
| Regulator de presiune | Regulator de presiune diferențială |
| Setare presiune diferențială [Max] | 1.00 bar |
| Setare presiune diferențială [Min] | 0.20 bar |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Max] | 150 °C |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Min] | 2 °C |
| Tip de setare | Adjustable |
| Tip produs | AVPQT |
| Tipuri de conexiuni | flanșă |
| Valori Kv [m³/h] | 12.50 m³/h |
| Versiunea de montaj | Retur |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 12.413 Kilogram |
| Greutate netă | 12.413 Kilogram |
| Volume | 28.152 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702421543313 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |