
AVPBT-F, PN 25, DN 15, Debit [m³/h]: 0.07 - 1.6, 0.5 bar - 0.5 bar, Filet exterior, G 3/4 A, Versiunea de montaj: Retur
003H6586
AVPBT-F PN25 15/2,5 0,5 filet retur
003H6586
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Agent de lucru alternativ | Apă cu glicol până la 30% |
| Agent de lucru permis | District heating/cooling circulation water |
| Aplicație | Termoficare |
| Baterie inclusă | No |
| Clasă de presiune | PN 25 |
| Clauză de derogare RoHS UE | 6(c) |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Yes with exemptions |
| Debit [m³/h] | 1.40 m³/h |
| Debit [m³/h] [Max] | 1.60 m³/h |
| Debit [m³/h] [Min] | 0.07 m³/h |
| Descriere | AVPBT-F PN25 15/2,5 0,5 filet retur |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diametru [mm] | 15 mm |
| Dimensiune robinet | DN 15 |
| Dimensiuni racord | G 3/4 A |
| dPb virtual | 0.2 |
| Factor de cavitație | 0.60 |
| Factor de cavitație 100% | 0.41 |
| Factor de cavitație 25% | 0.69 |
| Factor de cavitație 50% | 0.62 |
| Factor de cavitație 75% | 0.60 |
| Funcție | Regulator de presiune diferențială și temperatura cu limitator de debit |
| Funcție VSP - P | Da |
| Funcție VSP - Q | Da |
| Funcție VSP - T | Nu |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Grupă de produse | Regulatoare de presiune pe tur |
| Interval presiune diferențială [bar] [Max] | 20.00 bar |
| Limitare debit | Da |
| Material con vană DP | Alamă rezistentă la dezincare CuZn36Pb2As |
| Material Description | AVPBT-F PN25 15/2,5 0,5 thread return |
| Materialul carcasei vanei | Bronz roșu CuSn5ZnPb (Rg5) |
| Numărul de căi | 2 |
| pH-ul agentului de lucru [Max] | 10 |
| pH-ul agentului de lucru [Min] | 7 |
| PN alternativ VSP | 16 |
| Poziția tijei | Normal deschis |
| Presiune nominală [bar] | 25 bar |
| Product line | 08 |
| Raport de scurgeri [% Kvs] | 0.02 |
| Reglare debit | Nu |
| Regulator de presiune | Regulator de presiune diferențială |
| Setare presiune diferențială [Max] | 0.50 bar |
| Setare presiune diferențială [Min] | 0.50 bar |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Max] | 150 °C |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Min] | 2 °C |
| Tip de setare | Fixed |
| Tip produs | AVPBT-F |
| Tipuri de conexiuni | Filet exterior |
| Valori Kv [m³/h] | 2.50 m³/h |
| Versiunea de montaj | Retur |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 3.116 Kilogram |
| Greutate netă | 3.116 Kilogram |
| Volume | 9.59 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702421541050 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |