
VFQ 22, PN 16, 60 m³/h, DN 65
065B5570
Pressure operated valves
065B5570
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Agent de lucru alternativ | Apă cu glicol până la 30% |
| Agent de lucru permis | District heating/cooling circulation water |
| Aplicație | Termoficare și răcire |
| Baterie inclusă | No |
| Clasă de presiune | PN 16 |
| Clauză de derogare RoHS UE | 6(c) |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Yes with exemptions |
| Descriere | Pressure operated valves |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diametru [mm] | 65 mm |
| Dimensiune robinet | DN 65 |
| Factor de cavitație | 0.65 |
| Factor de cavitație 100% | 0.60 |
| Factor de cavitație 25% | 0.72 |
| Factor de cavitație 50% | 0.69 |
| Factor de cavitație 75% | 0.67 |
| Grupă de produse | Regulatoare de presiune pe tur |
| Interval presiune diferențială [bar] [Max] | 16.00 bar |
| Material con vană | Material oțel inoxidabil No. 1.4021 |
| Material con vană DP | Material oțel inoxidabil No. 1.4021 |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Material de etanșare DP | Metal |
| Material Description | VFQ 22 PN16 65/60 2-way flange flow/ret |
| Materialul carcasei vanei | Fontă cenușie EN-GJL-250 (GG-25) |
| Materialul scaunului vanei | Material oțel inoxidabil No. 1.4021 |
| Materialul scaunului vanei DP | Material oțel inoxidabil No. 1.4021 |
| Numărul de căi | 2 |
| pH-ul agentului de lucru [Max] | 10 |
| pH-ul agentului de lucru [Min] | 7 |
| Presiune de funcționare [bar] [Max] | 16 bar |
| Presiune nominală [bar] | 16 bar |
| Product line | 08 |
| Raport de scurgeri [% Kvs] | 0.03 |
| Scurgeri prin port max. [% Kvs] | 0.03 |
| Sistem descărcare de presiune | Chamber |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Max] | 150 °C |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Min] | 2 °C |
| Tip produs | VFQ 22 |
| Tipuri de conexiuni | flanșă |
| Valori Kv [m³/h] | 60.00 m³/h |
| Versiunea de montaj | liber |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 32.9 Kilogram |
| Greutate netă | 27.7 Kilogram |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Volume | 84 Litru |
| EAN/UPC | 5715162296394 |