
Energy Recovery Device, MPE S 70
180F7066
Monteringsretning: Vertikal, Nominell strøm [HP]: 3, Nominell strøm [kW]: 2.2, Hastighet [rpm] [Min.]: 625, Hastighet [tpm] [Maks.]: 875, HP utflow [m³/h] [Maks]: 70, HP utflow [gpm] [Maks]: 308
180F7066
Tekniske spesifikasjoner
Egenskaper | Verdi |
|---|---|
| Avløpskobling standard | Metrisk |
| Avløpskoblingsstørrelse [in] | 0.250 in |
| Beskrivelse | MPE S 70 CS-IEC112 2,2kW 6p 50/60Hz IE3 |
| CE mark | Yes |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Contains batteries | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differensialtrykk HP inn ut [barg] [Maks] | 0.66 barg |
| Differensialtrykk HP inn ut [psig] [Maks] | 9.6 psig |
| Differential pressure LP in out [barg] [Max] | 0.74 barg |
| Differential pressure LP in out [psig] [Max] | 10.7 psig |
| Dreneringskoblingstype | BSPP |
| EU RoHS compliance | Yes |
| EU RoHS exemption clause | No |
| Flow [gpm] [min.] | 220.000 gal/min |
| Flow [m³/h] [Min.] | 50.00 m³/h |
| Godkjenning | CE |
| Hastighet [rpm] [Min.] | 625 rpm |
| Hastighet [tpm] [Maks.] | 875 rpm |
| HP inntakstrykk, periodisk [barg] [Min] | 2 barg |
| HP inntakstrykk, periodisk [psig] [Min] | 29 psig |
| HP outlet pressure [barg] [Min] | 40 barg |
| HP outlet pressure [psig] [Min] | 580 psig |
| HP utflow [gpm] [Maks] | 308 gal/min |
| HP utflow [m³/h] [Maks] | 70 m³/h |
| HP uttakstrykk [barg] [Maks] | 83 barg |
| HP uttakstrykk [psig] [Maks] | 1200 psig |
| HP-inntakskobling standard | Victaulic |
| HP-uttakskobling standard | Victaulic |
| In scope of WEEE | No |
| IP-beskyttelsesklasse | IP55 |
| LP inlet flow peak [gpm] | 462 gal/min |
| LP inlet flow peak [m³/h] | 105 m³/h |
| LP inn ut max. statisk testtrykk [barg] | 13 barg |
| LP inn ut max. statisk testtrykk [psig] | 189 psig |
| LP uttakskobling størrelse [in] | 3.000 in |
| LP-inntak tillatt arbeidsflow [gpm] [Maks] | 308 gal/min |
| LP-inntak tillatt arbeidsflow [m³/t] [Maks] | 70 m³/h |
| LP-inntakstrykk [barg] [Maks] | 5 barg |
| LP-inntakstrykk [psig] [Maks] | 72 psig |
| LP-inntakstrykk topp [barg] | 10 barg |
| LP-inntakstrykk topp [psig] | 145 psig |
| LP-uttakskobling standard | Victaulic |
Egenskaper | Verdi |
|---|---|
| Lydtrykknivå [dB(A)] | 85 dBA |
| Material Description | MPE S 70 CS-IEC112 2,2kW 6p 50/60Hz IE3 |
| Materialtype | DupleksSuper Duplex |
| Medietemperatur [°C] [Maks.] | 40 °C |
| Medietemperatur [°C] [Min.] | 2 °C |
| Medietemperatur [°F] [Maks.] | 104 °F |
| Medietemperatur [°F] [Min.] | 36 °F |
| Monteringsretning | Vertikal |
| Motorens isolasjonsklasse | B |
| Motorens omgivelsestemperatur [°C] [Maks] | 40 °C |
| Motorens omgivelsestemperatur [°F] [Maks] | 104 °F |
| Motorens rammestørrelse | IEC 112 |
| Motormoment ved nom. hastighet [Nm] | 22 N-m |
| Motormoment ved nom. hastighet [Nmlbf*fl] | 16.1 lbf∙ft |
| Motorpoler | 6 |
| Motorspenning | 380-420V/660720V, 50 Hz440-480V, 60 Hz |
| Motorstandard | IEC |
| Motorstrøm [A] | 5.7 A |
| Nominell strøm [HP] | 3.0 hk |
| Nominell strøm [kW] | 2.2 kW |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 50 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | 0 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 122 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | 32 °F |
| Product line | 14 |
| Produktbeskrivelse | MPE |
| Produktgruppe | Energy Recovery Device |
| Produkttype | MPE 70 |
| Servicebar | Ja |
| Smøringsflow ved 60 [m³/t] [Maks] | 1.20 m³/h |
| Smøringsflow ved 871 [gpm] [Maks] | 5.3 gal/min |
| Startmoment [Nm][Maks.] | 90.00 N-m |
| Startmoment [Nmlbf*fl][Maks] | 66 lbf∙ft |
| Statisk testtrykk HP inn ut [barg] [Maks] | 108 barg |
| Statisk testtrykk HP inn ut [psig] [Maks] | 1566 psig |
| Stoffer på REACH-kandidatlisten | No |
| Størrelse på HP-inntakskobling [in] | 3.000 in |
| Størrelse på HP-inntakskobling [in] | 3.000 in |
| Tetningsmateriale | NBR |
| Tillatt driftsmoment [lb-ft] [Maks] | 11 lbf∙ft |
| Tillatt driftsmoment [Nm] [Maks] | 15 N-m |
| Typedesign | MPE S 70 |
| UL mark | No |
Generelle spesifikasjoner
Egenskaper | Verdi |
|---|---|
| Bruttovekt | 193.5 Kilogram |
| Nettovekt | 150 Kilogram |
| Volume | 518.4 Liter |
Egenskaper | Verdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162286166 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |