
Akva Lux II, Type 2, DHW controller name: PTC2+P
004U8243
Product Type: Akva Lux II, Type 2, 16 bar, 110 °C, PTC2+P
004U8243
Tekniske spesifikasjoner
Egenskaper | Verdi |
|---|---|
| Application type | Instantaneous DHW |
| Beskrivelse | Akva Lux II type 1 (XB 06H-1-26), without cover |
| Bredde med deksel [mm] | 310 mm |
| Bredde uten deksel [mm] | 306 mm |
| Capacity [kW] | 57.0 kW |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Connection direction secondary | Bottom |
| Contains batteries | No |
| DCW statisk trykk [bar] [Min.] | 2.0 bar |
| Dekkmateriale | Polypropylene |
| Dekselalternativ | White-lacquered steel sheet |
| DG Indicator Profile | Contains Gas |
| DH-rørstørrelse | Ø18 |
| DH-tilkoblingsstørrelse | 3/4" |
| DH-tilkoblingstype | External thread |
| DHW control valve kvs value [m3/h] | 3.00 |
| DHW HEX type | XB06H-1 26 |
| DHW-reguleringstype | Flow/thermostatic |
| DHW-rørstørrelse | Ø18 |
| DHW-sirkulering | Optional |
| DHW-styreenhet navn | PTC2+P |
| DHW-tilkoblingsstørrelse | 3/4" |
| DHW-tilkoblingstype | External thread |
| Differential pressure controller | Integrated in control valve |
| Dybde med deksel [mm] | 210 mm |
| Dybde uten deksel [mm] | 190 mm |
Egenskaper | Verdi |
|---|---|
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| Heat exchanger test pressure [bar] | 38 bar |
| HEX DHW brazed/gasketed material | Brazed copper |
| Høyde med deksel [mm] | 463 mm |
| Høyde uten deksel [mm] | 463 mm |
| In scope of WEEE | No |
| Isolasjonsmateriale | Polypropylene |
| Material Description | Akva Lux II Vandvarmer H26 ISOL |
| Material Description (Short Te | Akva Lux II, Type 1 |
| Merknader | Insulated Flatstations |
| Number of households [Max] | 2 |
| Number of households [Min] | 1 |
| Pakkebredde [mm] | 570 mm |
| Pakkedybde [mm] | 570 mm |
| Pakkehøyde [mm] | 370 mm |
| Product line | Light Duty Stations |
| Produktgruppe | Small Stations |
| Produkttype | Akva Lux II |
| Station size type | Type 2 |
| Stoffer på REACH-kandidatlisten | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Tilførselstemperatur konstruksjon [°C] | 110 °C |
| Tilkoblingsretning | Bottom |
| Trykk nominelt primær [bar] | 16 bar |
| Trykk nominelt sekundær [bar] | 10 bar |
| UL mark | No |
Generelle spesifikasjoner
Egenskaper | Verdi |
|---|---|
| Bruttovekt | 9.5 Kilogram |
| Nettovekt | 9 Kilogram |
| Volume | 35.784 Liter |
Egenskaper | Verdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162526835 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |