
Energimålere, SonoMeter 40, 15 mm, null: 1.5, Oppvarming, hovedledning
187F2054
Energy meter for commercial applications
187F2054
Tekniske spesifikasjoner
Egenskaper | Verdi |
|---|---|
| 1 Primary battery SUM weight Kg | 0.019 |
| 1 Primary battery weight Kg | 0.019 |
| Approval authority | MID |
| Approved meteorological range [°C] [Max] | 180 °C |
| Approved meteorological range [°C] [Min] | 0 °C |
| Batteriantall | 1 |
| Battery type or Name | AA Lithium (ER14505) |
| Beskrivelse | Energy meter for commercial applications |
| Bruksområde | Oppvarming |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Contains batteries | Yes |
| DG Indicator Profile | Contains Lithium Batteries |
| Diameter [mm] | 15 mm |
| Diameter på temperatursensor [mm] | 5.2 mm |
| Displaytype | LCD |
| Dynamic range | 1:100 |
| EEE category | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Energienhet | kWh |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| Forsyningsspenning [V] AC | 230 V |
| Godkjenningstype | Type approved and 1st time verified |
| Grensesnittmodulport 1 | No interface module |
| In scope of WEEE | Yes |
| Installasjon | Return |
| Integrert kommunikasjon | M-Bus |
| Kabelisolasjonsmateriale | Halogenfri |
| Kabellengde for temperatursensorer [m] | 1.5 m |
| Kabellengde mellom kalkulator og strømningssensor [m] | 1.2 m |
| Koblingsstørrelse | G 3/4 |
Egenskaper | Verdi |
|---|---|
| Kvs-verdier [m³/h] | 3.63 m³/h |
| Lagringstemperatur [°C] [Maks.] | 35 °C |
| Lagringstemperatur [°C] [Min.] | -25 °C |
| Levetid for batteri [År] | 15.0 år |
| Log storage duration [Month] | 36 md. |
| Material Description | SONO40 DN15 qp1.5 110 R HE 230V MBus |
| Matespenningstype | hovedledning |
| Medier | Water quality with pH 7 to 9.5 |
| Medietemperatur [°C] [Maks.] | 130 °C |
| Medietemperatur [°C] [Min.] | 0 °C |
| Nominelt trykk [bar] | 25 bar |
| Nøyaktighetsstandard | Class 2 to EN1434 |
| Omgivelsesfuktighet [% RH] [Maks.] | 93 % RH |
| Omgivelsesklasse | E2/M1 |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 55 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | 5 °C |
| Prinsipp for mengdemåling | Ultrasonisk |
| Product line | 08 |
| Produktgruppe | Energimålere |
| Produkttype | SonoMeter 40 |
| qc [m³/h] | 0.0030 m³/h |
| qi [m³/h] | 0.015 m³/h |
| qp [m³/h] | 1.5 m³/h |
| qs [m³/h] | 3.0 m³/h |
| SCIP dossier nr. | 0bb8fe81-b381-4f95-92a5-d3d7e2e54c00 |
| SCIP dossier produktnavn | Sono40 |
| Stoffer på REACH-kandidatlisten | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperatursensortype | Pt 500 |
| Tilkoblingstyper | Gjenger |
| Weight per battery | 19 g |
Generelle spesifikasjoner
Egenskaper | Verdi |
|---|---|
| Bruttovekt | 1.03 Kilogram |
| Nettovekt | 1.03 Kilogram |
| Volume | 4.281 Liter |
Egenskaper | Verdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702424605841 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |