
Termix Novi, Type 3, DHW controller name: IHPT
144H3473
Product Type: Termix Novi, Type 3, 16 bar, 120 °C, IHPT
144H3473
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| Application type | Instantaneous DHW |
| CE mark | Yes |
| China RoHS compliance | Out of scope |
| Connection direction secondary | Bottom |
| Contains batteries | No |
| Cover material | Gray-lacquered steel sheet |
| Cover option | Optional |
| DCW static pressure [bar] [Min] | 1.0 bar |
| Depth with cover [mm] | 165 mm |
| Depth without cover [mm] | 155 mm |
| DG Indicator Profile | Contains Gas |
| DH connection size | 3/4" |
| DH connection type | G ext. thread |
| DH pipe size | Ø18 |
| DHW circulation | Extra |
| DHW connection size | 3/4" |
| DHW connection type | G ext. thread |
| DHW Control type | Flow/thermostatic |
| DHW Control valve | IHPT |
| DHW control valve kvs value [m3/h] | 3.00 m³/h |
| DHW controller name | IHPT |
| DHW HEX type | XB06H+-1 60 G3/4"*10 H |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| DHW pipe size | Ø18 |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| Height with cover [mm] | 432 mm |
| Height without cover [mm] | 432 mm |
| HEX DHW brazed/gasketed material | Brazed copper |
| In scope of WEEE | No |
| Material Description | Termix Novi Type 3 IHPT/safety valve/Ins |
| Pressure nominal primary [bar] | 16 bar |
| Product line | Light Duty Stations |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP 서류 번호 | 2fed363e-de26-4e2a-b882-1bd3917ab151 |
| SCIP 서류 제품 이름 | Termix Novi Type 3 IHPT/safety valve/Ins |
| Station size type | Type 3 |
| Supply temperature construction [˚C] | 120 °C |
| UL mark | No |
| Width with cover [mm] | 315 mm |
| Width without cover [mm] | 300 mm |
| 구분 | Instantaneous water heater |
| 승인 | CE |
| 제품 유형 | Termix Novi |
| 제품군 | Small Stations |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 10 킬로그램 |
| 순중량 | 9 킬로그램 |
| Volume | 0.201 헥토리터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715628017051 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |