
SonoCollect 112, Ethernet, null: ≥2 GB, M-tengibr.eining
014U1605
Smart metering data concentrators and repeaters
014U1605
Vöruupplýsingar
Einkenni | Gildi |
|---|---|
| Aflgjafi | Integrated |
| China RoHS compliance | Yes |
| Configuration | Complete remote control via LAN or WAN (Internet) |
| Data storage | ≥2 GB |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE category | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Efni á skrá yfir umsóknarefni skv. REACH | No |
| EU RoHS compliance | Yes |
| EU RoHS exemption clause | No |
| Gagnasamskiptaviðmót | Ethernet |
| GSM | Optional, external antenna via SMA-Connector, slot for Mini-SIM |
| In scope of WEEE | Yes |
Einkenni | Gildi |
|---|---|
| Lýsing | Smart metering data concentrators and repeaters |
| Material Description | SonoCollect 112 G-WM-80 |
| Merking á vöru | Yes |
| Product line | District Energy Controls |
| Reading ability [m] | 80 m |
| Type of AMR | Smart metering data concentrator |
| Uppsetning | DIN rail 4 units |
| Viðmótseining, rauf 1 | M-tengibr.eining |
| Viðmótseining, rauf 2 | wireless M-Bus (OMS, AES encryption, auto-scan) |
| Vöruhópur | Meter reading / meter system |
| Vörutegund | SonoCollect 112 |
Almennar upplýsingar
Einkenni | Gildi |
|---|---|
| Gross weight | 0.365 Kilogram |
| Net weight | 0.2 Kilogram |
| Volume | 2.014 Liter |
Einkenni | Gildi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428581325 |
| Proposition 65 | No Reproductive Toxins or Carcinogens |