Varoventtiili, SFA 10, G
148F4272
Liitäntätyyppi: G
148F4272
Tuotteen määrittelytiedot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Capacity Mass flow [lbm/min] | 23,1 lbm/min |
| China RoHS exemption clause | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EU RoHS -vaatimustenmukaisuus | Yes |
| EU:n RoHS-vapautuslauseke | No |
| Flow capacity [SCFM] | 307 SCFM |
| Hyväksyntä | ASME |
| Hyväksyntästandardi | BPVC VIII-1BPVC XIII |
| Kiinan RoHS-vaatimustenmukaisuus | Yes |
| Kylmäaineet | R1234yfR1234ze(E)R125R134aR152aR170R22R227eaR236faR245faR290R32R401AR402AR404AR407AR407BR407CR407FR407HR409AR410AR413AR417AR421AR422AR422BR422DR438AR442AR444BR447AR447BR448AR449AR449BR450AR452AR452BR452CR454AR454BR454CR455AR463AR502R507AR512AR513AR513BR515AR515BR516AR600R600aR717R744 |
| Lämpötila-alue [°C] [maks.] | 100 °C |
| Lämpötila-alue [°C] [min.] | -50 °C |
| Lämpötila-alue [°F] [maks.] | 212 °F |
| Lämpötila-alue [°F] [min.] | -58 °F |
| Liitäntäkoko [mm] | 10 mm |
| Liitäntäkoko [tuuma] | 3/8 in |
| Liitäntästandardi | ISO 228-1 |
| Liitäntätyyppi | G |
| Määrä/pakkaustapa | 1 kpl |
| Maks. Käyttöpaine [bar] | 65.0 bar |
| Maks. Käyttöpaine [psig] | 943 psig |
| Material Description | SFA 10 T 2300 Safety valve |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Nesteryhmä | 1 |
| Nosto [mm] | 2.30 mm |
| Paineen asetus [psig] | 300 psig |
| Pakkaustapa | Yksittäispakkaus |
| Pintapäällys | Zn (TLP) |
| Product line | Industrial Refrigeration |
| REACH-ehdokasluettelon aineet | No |
| Sisältää paristot | No |
| Suunta | Kulma |
| Tarvikkeet | Kansi |
| Tuloliitännän koko [mm] | 10.00 mm |
| Tuloliitännän koko [tuuma] | 1/2 in |
| Tuoteryhmä | Varoventtiilit |
| Tuotetyyppi | SFA 10 |
| Tuotteen nimi | Varoventtiili |
| Ulostulon liitäntäkoko [mm] | 15.0 mm |
| Ulostulon liitäntäkoko [tuuma] | 3/4 in |
| Virtauksen halkaisija [mm] | 6.8 mm |
| Virtauksen halkaisija [tuuma] | 0.268 in |
| Virtausalue [mm2] | 36.3 mm² |
| Virtausalue [tuuma2] | 0.056 in² |
Yleiset spesifikaatiot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Bruttopaino | 1.121 Kilogram |
| Nettopaino | 1.041 Kilogram |
| Määrä | 1.289 Liter |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715255095279 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |