
Varoventtiili, SFA 10H, G, 53 bar
148F4253
Paineen asetus [bar]: 53, Liitäntätyyppi: G, Painesertifikaatti: Danfoss-sertifikaatti sisältyy
148F4253
Tuotteen määrittelytiedot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| China RoHS exemption clause | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EU RoHS -vaatimustenmukaisuus | Yes |
| EU:n RoHS-vapautuslauseke | No |
| Hyväksyntä | EAC |
| Hyväksyntästandardi | ISO 4126-1 |
| Kiinan RoHS-vaatimustenmukaisuus | Yes |
| Kylmäaineet | R410AR744 |
| Lämpötila-alue [°C] [maks.] | 100 °C |
| Lämpötila-alue [°C] [min.] | -50 °C |
| Lämpötila-alue [°F] [maks.] | 212 °F |
| Lämpötila-alue [°F] [min.] | -58 °F |
| Liitäntäkoko [mm] | 10 mm |
| Liitäntäkoko [tuuma] | 3/8 in |
| Liitäntästandardi | ISO 228-1 |
| Liitäntätyyppi | G |
| Luokka | IV |
| Määrä/pakkaustapa | 1 kpl |
| Maks. Käyttöpaine [bar] | 65.0 bar |
| Maks. Käyttöpaine [psig] | 943 psig |
| Material Description | SFA 10H T 253 Safety valve |
| Nesteryhmä | 1 |
| Nosto [mm] | 2.30 mm |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Paineen asetus [bar] | 53 bar |
| Paineen asetus [psig] | 769 psig |
| Painesertifikaatti | Danfoss-sertifikaatti sisältyy |
| Pakkaustapa | Yksittäispakkaus |
| Pintapäällys | Zn (TLP) |
| Product line | Industrial Refrigeration |
| REACH-ehdokasluettelon aineet | No |
| Sertifioitu purkauskerroin | 0.85 kg |
| Sisältää paristot | No |
| Suunta | Kulma |
| Tarvikkeet | Kansi |
| Tuloliitännän koko [mm] | 10.00 mm |
| Tuloliitännän koko [tuuma] | 1/2 in |
| Tuoteryhmä | Varoventtiilit |
| Tuotetyyppi | SFA 10H |
| Tuotteen nimi | Varoventtiili |
| Ulostulon liitäntäkoko [mm] | 15.0 mm |
| Ulostulon liitäntäkoko [tuuma] | 3/4 in |
| Virtauksen halkaisija [mm] | 6.8 mm |
| Virtauksen halkaisija [tuuma] | 0.268 in |
| Virtausalue [mm2] | 36.3 mm² |
| Virtausalue [tuuma2] | 0.056 in² |
Yleiset spesifikaatiot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Bruttopaino | 1.243 Kilogram |
| Nettopaino | 1.09 Kilogram |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Määrä | 1.289 Liter |
| EAN/UPC | 5714279885521 |