
Varoventtiili, SFA 15, G, 36 bar
148F3236
Paineen asetus [bar]: 36, Liitäntätyyppi: G, Tuloliitännän koko [tuuma]: 3/4, Ulostulon liitäntäkoko [tuuma]: 1, Painesertifikaatti: Danfoss-sertifikaatti sisältyy
148F3236
Tuotteen määrittelytiedot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| CE-hyväksytty | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EU RoHS -vaatimustenmukaisuus | Out of scope |
| Hyväksyntä | CEEACTS |
| Kiinan RoHS-vaatimustenmukaisuus | Out of scope |
| Kommentit | 0 |
| Kylmäaineet | R1234yfR1234ze(E)R125R134aR152aR170R22R227eaR236faR245faR290R32R401AR402AR404AR407AR407BR407CR407FR407HR409AR410AR413AR417AR421AR422AR422BR422DR438AR442AR444BR447AR447BR448AR449AR449BR450AR452AR452BR452CR454AR454BR454CR455AR463AR502R507AR512AR513AR513BR515AR515BR516AR600R600aR717R744 |
| Lämpötila-alue [°C] [maks.] | 100 °C |
| Lämpötila-alue [°C] [min.] | -50 °C |
| Lämpötila-alue [°F] [maks.] | 212 °F |
| Lämpötila-alue [°F] [min.] | -58 °F |
| Liitäntä, sisä/ulko | Ulkoinen |
| Liitäntäkoko [mm] | 15 mm |
| Liitäntäkoko [tuuma] | 1/2 in |
| Liitäntästandardi | ISO 228-1 |
| Liitäntätyyppi | G |
| Luokka | IV |
| Määrä/pakkaustapa | 1 kpl |
| Material Description | SFA15 T236 VAROVENTTIILI |
| Nesteryhmä | 1 |
| Nimellishalkaisija | DN < 15 |
| Nosto [mm] | 4.80 mm |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Paineen asetus [bar] | 36 bar |
| Paineen asetus [psig] | 522 psig |
| Painesertifikaatti | Danfoss-sertifikaatti sisältyy |
| Pakkaustapa | Yksittäispakkaus |
| Product line | Industrial Refrigeration |
| REACH-ehdokasluettelon aineet | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP-asiakirjan nro | b6d989c8-42d2-47d3-85cd-8518f10699b1 |
| SCIP-asiakirjan tuotenimi | SFA 15 |
| Sertifioitu purkauskerroin | 0.73 kg |
| Sisältää paristot | No |
| Suunta | Kulma |
| Tuloliitännän koko [tuuma] | 3/4 |
| Tuotekuvaus | Varoventtiili |
| Tuoteryhmä | Varoventtiilit |
| Tuotetyyppi | SFA 15 |
| Tuotteen nimi | Varoventtiili |
| Ulostulon liitäntäkoko [tuuma] | 1 |
| Virtauksen halkaisija [mm] | 13.0 mm |
| Virtauksen halkaisija [tuuma] | 0.512 in |
| Virtausalue [mm2] | 133.0 mm² |
| Virtausalue [tuuma2] | 0.206 in² |
Yleiset spesifikaatiot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Bruttopaino | 2.013 Kilogram |
| Nettopaino | 1.926 Kilogram |
| Määrä | 1.326 Liter |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428193894 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |