
Varoventtiili, BSV 8, G, 25 bar
2416+211
Tuloliitännän tyyppi: G, Tuloliitännän koko [tuuma]: 3/4, Ulostulon liitäntäkoko [tuuma]: 1
2416+211
Tuotteen määrittelytiedot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| CE-hyväksytty | Yes |
| China RoHS exemption clause | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EU RoHS -vaatimustenmukaisuus | Yes |
| EU:n RoHS-vapautuslauseke | No |
| Hyväksyntä | CEEACLLC CDC TYSK |
| Kiinan RoHS-vaatimustenmukaisuus | Yes |
| Kylmäaineet | R1234yfR1234ze(E)R125R134aR152aR170R22R227eaR236faR245faR290R32R401AR402AR404AR407AR407BR407CR407FR407HR409AR410AR413AR417AR421AR422AR422BR422DR438AR442AR444BR447AR447BR448AR449AR449BR450AR452AR452BR452CR454AR454BR454CR455AR463AR502R507AR512AR513AR513BR515AR515BR516AR600R600aR717R744 |
| Lämpötila-alue [°C] [maks.] | 100 °C |
| Lämpötila-alue [°C] [min.] | -30 °C |
| Lämpötila-alue [°F] [maks.] | 212 °F |
| Lämpötila-alue [°F] [min.] | -22 °F |
| Lämpötila-alue ja varoventtiili [°C] [maks.] | 100 °C |
| Lämpötila-alue ja varoventtiili [°C] [min.] | -30 °C |
| Lämpötila-alue ja varoventtiili [°F] [maks.] | 212 °F |
| Lämpötila-alue ja varoventtiili [°F] [min.] | -22 °F |
| Lämpötila-alue POV:llä [°C] [maks.] | 100 °C |
| Lämpötila-alue POV:llä [°C] [min.] | -50 °C |
| Lämpötila-alue POV:llä [°F] [maks.] | 212 °F |
| Lämpötila-alue POV:llä [°F] [min.] | -58 °F |
| Liitäntä, sisä/ulko | Ulkoinen |
| Liitäntäkoko [mm] | 8 mm |
| Liitäntäkoko [tuuma] | 5/16 in |
| Liitäntästandardi | ISO 228-1 |
| Liitäntätyyppi | G |
| Luokka | IV |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Määrä/pakkaustapa | 1 kpl |
| Material Description | BSV 8 T 325 SAFETY VALVE 25 BAR |
| Nesteryhmä | 1 |
| Nimellishalkaisija | DN < 15 |
| Nosto [mm] | 1.45 mm |
| Paineen asetus [bar] | 25 bar |
| Paineen asetus [psig] | 363 psig |
| Painesertifikaatti | TÜV certificate included |
| Pakkaustapa | Yksittäispakkaus |
| Product line | Industrial Refrigeration |
| REACH-ehdokasluettelon aineet | No |
| Sertifioitu purkauskerroin | 0.43 kg |
| Sisältää paristot | No |
| Suunta | Kulma |
| Tuloliitännän koko [tuuma] | 3/4 |
| Tuloliitännän tyyppi | G |
| Tuotekuvaus | Varoventtiili |
| Tuoteryhmä | Varoventtiilit |
| Tuotetyyppi | BSV 8 |
| Tuotteen nimi | Varoventtiili |
| Ulostulon liitäntäkoko [tuuma] | 1 |
| Virtauksen halkaisija [mm] | 8.0 mm |
| Virtauksen halkaisija [tuuma] | 0.315 in |
| Virtausalue [mm2] | 50.0 mm² |
| Virtausalue [tuuma2] | 0.078 in² |
Yleiset spesifikaatiot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Bruttopaino | 1.66 Kilogram |
| Nettopaino | 1.563 Kilogram |
| Määrä | 1.265 Liter |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428192934 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |