
Termostaatti, RT140L
017L003166
Lämpötila-alue [°C]: 15 - 45, Palautustoiminto: Autom., Kosketimen toiminta: SPDT (neutraali vyöhyke), Anturin tyyppi: Etäkanava-anturi, Kapillaariputken pituus [mm]: 2000, Kotelointiluokka IP: IP66
017L003166
Tuotteen määrittelytiedot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Anturin koko (Ø x P) [mm] | 25 x 90 mm |
| Anturin koko (Ø x P) [tuuma] | 1 x 3 1/2 in |
| Anturin tyyppi | Etäkanava-anturi |
| CE-hyväksytty | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diirentiaali tyyppi | Säädettävä |
| EN 60947 johdotusominaisuudet | Jousto, holkit: 0,2–1,5 mm2Jousto, ei holkkeja: 0,2–2,5 mm2Yksiosainen/säikeet: 0,2–2,5 mm2 |
| EN 60947 sähköominaisuudet | Eriste: 400 VSaasteluokka: 3Pulssin nimellisjännite: 4 kVOikosulkusuojaus, sulake: 10 A |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°C] [maks] | 5.0 °C |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°C] [min.] | 2.0 °C |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°C] [maks.] | 4.5 °C |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°C] [min.] | 1.8 °C |
| EU RoHS -vaatimustenmukaisuus | Yes |
| EU:n RoHS-vapautuslauseke | No |
| Huollettavissa | Kosketusjärjestelmät |
| Hyväksyntä | CCCCEEACLLC CDC EURO-TYSKLVDRMRSRoHSRoHS KiinaTYSK |
| Kapillaariputken pituus [mm] | 2000 mm |
| Kapillaariputken pituusosuus [tuumaa] | 78 3/4 in |
| Kiinan RoHS-vaatimustenmukaisuus | Yes |
| Kontaktiero [°C] [maks.] | 2.0 °C |
| Kontaktiero [°C] [min.] | 1.8 °C |
| Kosketimen toiminta | SPDT (neutraali vyöhyke) |
| Kotelointiluokka IP | IP66 |
| Lämpötila-alue [°C] [maks.] | 45 °C |
| Lämpötila-alue [°C] [min.] | 15 °C |
| Lämpötila-alue [°F] [maks.] | 113 °F |
| Lämpötila-alue [°F] [min.] | 59 °F |
| Liitäntäluokka | AC15=3 A, 400 VAC1=10 A, 400 VAC3=4 A, 400 VDC13=12 W, 220 VLR=28 A, 400 V |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Määrä/pakkaustapa | 9 kpl |
| Maks. neutraali alue [°C] | 5.0 °C |
| Material Description | RT140L TERMOSTAATTI |
| Max. anturilämpötila [°C] | 240 °C |
| Max. anturilämpötila [°F] | 464.0 °F |
| Pakkaustapa | Monipakkaus |
| Palautustoiminto | Autom. |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| REACH-ehdokasluettelon aineet | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Sähkö uros/naaras | Naaras |
| Sähköinenliitäntä standardi | EN 60947-4/-5 |
| Sähköliitäntäkoko | 2xPg 13.5 |
| Sähköliitäntästandardi | DIN 40430 |
| Sähköliitäntätyyppi | Ruuvattu kaapelin tulo |
| SCIP-asiakirjan nro | c4c20ce6-4a07-4caa-9394-1e7d8b13ffec |
| SCIP-asiakirjan tuotenimi | RT Thermo & RT Diff. Thermo |
| Sisältää paristot | No |
| Täytöstyyppi | Vaimennus |
| Tuotekuvaus | Termostaatti |
| Tuoteryhmä | Kytkimet ja termostaatit |
| Tuotetyyppi | RT140L |
| Tuotteen lisätarvikkeet | Kytkinten tarvikkeet |
| Tuotteen nimi | Termostaatti |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Maks.] | 70 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Min.] | -50 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [Maks.] | 158 °F |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [min.] | -58 °F |
Yleiset spesifikaatiot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Bruttopaino | 1.181 Kilogram |
| Nettopaino | 1.069 Kilogram |
| Määrä | 4.715 Liter |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428042628 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |